Reklama

Reklama

Jacek Kawalec nowym wokalistą Budki Suflera! Co o nim wiemy?

Budka Suflera to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. W 2014 roku zawiesiła swoją działalność, a pięć lat później powróciła, jednak bez legendarnego wokalisty Krzysztofa Cugowskiego. Teraz ogłoszono nowego wokalistę grupy, którym został aktor Jacek Kawalec.

Budka Suflera. Jacek Kawalec nowym wokalistą

Spekulacje, które trwały od jakiegoś czasu, okazały się być prawdą. Współpracę z Budką Suflera rozpoczął Jacek Kawalec. Ma wystąpić wraz z zespołem w ramach niedzielnego koncertu w Legnicy odbywającego się podczas 30. Finału WOŚP. Aktor skomentował to w ten sposób:

Budka Suflera. Konflikt z Krzysztofem Cugowskim

Budka Suflera zakończyła działalność w 2014 roku. Jednak pięć lat później jej lider, Romuald Lipko postanowił reaktywować grupę. Nie zgadzał się z tym wieloletni wokalista Krzysztof Cugowski. Po jego odmowie powrotu z zespołem występował Robert Żarczyński, a także były frontman Felicjan Andrzejczak.

Teraz panowie mają występować na zmianę z Kawalcem, który ma również nagrać z Budką Suflera album. Cugowski skomentował całą sprawę dla Onetu tak: "Budka Suflera zakończyła działalność w 2014 roku. Wszystkie działania po tej dacie są smutnym demolowaniem legendy".

Reklama

Budka Suflera. Kim jest Jacek Kawalec?

Jacek Kawalec ma 60 lat i pochodzi z Warszawy. Jest absolwentem aktorstwa w Łodzi. Od lat występuje w teatrach, filmach i serialach, m.in. w grał niezapomnianym "Ranczu". Prowadził także program "Randka w ciemno".

Sam natomiast występował w programach "Taniec z gwiazdami", "Jak oni śpiewają" oraz "Twoja twarz brzmi znajomo". Od kilku lat Kawalec występuje również na scenie z coverami i własnymi piosenkami. Ma żonę i dwójkę dzieci.

Czytaj więcej:

Jacek Kawalec i Krzysztof Skiba razem. Zobacz teledysk "Dziewczyna trudna jak poniedziałek"

Budka Suflera: Romek nas zabezpieczył twórczo [WYWIAD]

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Budka Suflera | Jacek Kawalec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy