Jackie Collins przez dwa lata unikała doktora

Jackie Collins unikała doktora przez dwa lata, po tym jak wykryła na swojej piersi guza.

Jackie Collins
Jackie CollinsGetty Images

77-letnia autorka, która zmarła ponad tydzień temu, po tym jak potajemnie walczyła z zaawansowanym rakiem piersi od 2009 roku, przyznała, że przekonała samą siebie, że jest zdrowa i unikała wizyty u lekarza, ponieważ jest "kompletnym doktorofobem."

Wypowiadając się dosłownie pięć dni przed swoją śmiercią, autorka best-sellerów powiedziała: - Pomyślałam "Nie walczę z tym", ponieważ w swojej głowie zdecydowałam, że to się nawet nie zaczęło. Wcześniej musiałam walczyć ze stratą matki (rak piersi), stratą męża (rak prostaty) i mojego narzeczonego (rak płuc) i nie chciałam wywierać presji na mojej rodzinie. Więc po prostu powoli i z zadowoleniem odchodziłam dzień po dniu.

Ale Jackie ostrzegła inne kobiety, aby nie pozwalały sobie na takie posunięcia.

W rozmowie z magazynem "People" powiedziała: - Kobiety powinny się badać regularnie, ponieważ to pozwala na wczesną diagnozę. Wiem, że każdy nam o tym przypomina, ale niektóre kobiety są po prostu głupie i tego nie robią, a ja jestem jedną z nich.

- To był mój wybór i może był głupi, ale był moim wyborem. Teraz chce powiedzieć ludziom, że nie powinni dokonywać takich wyborów.

Bang Showbiz
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas