Reklama

Reklama

Jadłam kolację z księciem Albertem...

Katarzyna Maciąg opowiedziała nam o swojej pracy na planie oraz podróżach, które odbyła dzięki serialowi, m.in. do Monte Carlo, gdzie była gościem księcia Alberta.

Dominika Gwit: - Niebawem rozpoczyna się emisja drugiej serii "Głębokiej wody". Grasz w tym serialu jedną z głównych ról. Przyzwyczaiłaś się już do swojej postaci?

Katarzyna Maciąg: - Przede wszystkim oddzielam postać fikcyjną od swojego własnego życia, natomiast, jeśli chodzi o stronę artystyczną - to wspaniała praca... Mam uczucie, że tworzymy coś wartościowego. Nie chcemy oszukiwać widza tanimi chwytami. Zresztą zazdroszczę trochę aktorom, którzy występują u nas w poszczególnych odcinkach. Mają role naładowane skrajnymi emocjami. Mnie przypada inna, z której także bardzo się cieszę. Moja postać ma teraz dużo "papierkowej roboty".

Serial otrzymał wiele nagród i wyróżnień nie tylko w Polsce. Czy dzięki temu podróżowałaś po świecie?

Reklama

- Tak, dzięki nominacji byliśmy z Magdą Łazarkiewicz i Marcinem Dorocińskim na festiwalu w Monte Carlo. Polecieliśmy na wielką galę. To było jak sen... Glamour i ludzie z całego świata. Zresztą byłam już na tym festiwalu z powodu nominacji teatru telewizji Janka Komasy, więc mogę powiedzieć, że już dwa razy jadłam kolację z księciem Albertem...

"Głęboka woda" realizowana jest we Wrocławiu. Jak odbierasz to miasto?

 - Wrocław to piękne i szczęśliwe dla mnie miasto. Jednak ciągłe podróże dają mi się we znaki; śmieję się, że nie mogę już patrzeć na ciasteczko z Intercity (śmiech).

Szkołę teatralną ukończyłaś kilka lat temu, cały czas otrzymujesz propozycje. Czujesz się już osadzona w tym zawodzie?

- Aktorstwo to dziwny zawód, który cały czas podnosi adrenalinę, nigdy do końca nie wiadomo, jak będzie dalej. Jestem jednak wdzięczna losowi, że mam tak różne doświadczenia. Dotknęłam i komercji i ról, które mają artystyczny wydźwięk. To wydaje mi się cenne. Aktorstwo powinno być różnorodne. Dzięki temu nauczyłam się pokory.

Katarzyna Maciąg: aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Absolwentka PWST w Krakowie. Znana m.in. z ról w serialach: "Teraz albo nigdy", "1920. Wojna i miłość", "Szpilki na Giewoncie" oraz w filmach: "Korowód", "Randka w ciemno" czy "Weselna Polka". Serial "Głęboka woda" z główną rolą aktorki, który niebawem powróci na antenę, opowiada o pracownikach Ośrodka Pomocy Społecznej.
PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Maciąg | aktorka | serial | Wrocław

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy