Reklama

Reklama

Kamilla Baar: W modzie lubię nutkę szaleństwa

"W modzie lubię nutkę szaleństwa. Dzięki temu chce się żyć" - mówi aktorka Kamilla Baar.


PAP Life: - Jak na co dzień traktujesz modę? Długo stoisz przed lustrem i dumasz, w co się ubrać przed wyjściem z domu?

Kamilla Baar: - Nie zastanawiam się długo, ale to, w co jestem ubrana, ma wielki wpływ na moje samopoczucie, na to jak komunikuję się z ludźmi. Zawsze myślę o tym, w co się ubiorę. Mam oczywiście swoje topowe zestawy, które nigdy mnie nie zawodzą. Zawsze są to szorty, marynarka, ciężkie albo wysokie buty. Uwielbiam kolory, ale częściej noszę czernie lub biele. Myślę o modzie. Moda jest dla mnie ważna, ponieważ inspiruje mnie w życiu i w pracy.

Reklama

Dziś jesteś znaną aktorką. Opiekują się tobą styliści, interesują się projektanci. Jak wcześniej wyglądała twoja przygoda z modą?

- Zawsze miałam ukochanych projektantów. Byli to Marc Jacobs i Dries van Noten, którzy inspirowali mnie swoimi pokazami. Nigdy nie ubieram się tak, jakbym była na wybiegu. Zawsze myślałam o modzie. Do dziś, gdy jeżdżę za granicę albo do małych polskich miast, zaglądam do sklepów "second hand", ponieważ czasem można natknąć się tam na świetny ciuch.

Pamiętasz pierwszy pokaz mody, na którym byłaś?

- Tak, to był pokaz mody w programie "Bliżej świata" w naszej telewizji, kiedy śpiewał Black (śmiech). Gdy byłam mała, ten program był naszym oknem na świat. Na tych pokazach mody królowała Linda Evangelista, mój niedościgniony ideał modelki. Te pokazy utkwiły mi w głowie bardziej niż wszystkie inne. Między blokami zrobiona była scena i razem z przyjaciółkami odgrywałyśmy pokazy mody, w których jedna z nas zawsze śpiewała "Wonderful Life" Blacka. To było niesamowite.

Myślałaś kiedyś o tym, żeby być modelką?

- Niestety nie mogłabym uprawiać tego zawodu, ponieważ jestem za niska. Natomiast, gdybym miała kilka centymetrów więcej, na pewno myślałabym o modelingu.

Jesteś pierwszą ambasadorką marki Marc Cain w Polsce. Dlaczego zdecydowałaś się na tę współpracę?

- O wszystkim decyduje przypadek i intuicja. Gdy dostałam tę propozycję, nie znałam tej marki. Szybko jednak zorientowałam się, że odpowiada mi jej styl. Jak każda kobieta mam swoje różne opcje modowe i nie daję się szybko uwieść. Ubrania od Marc Cain mają wysoką jakość i są naprawdę uniwersalne - można poczuć się kobieco w każdej kreacji.

Mówisz, że odpowiada ci styl Marc Cain. Dlaczego?

- Fascynuje mnie pewnego rodzaju ryzyko, coś wyrazistego. To może być najprostsza sukienka, bądź spodnie, ale muszą mieć jakiś detal, który spowoduje, że chcę mieć akurat te spodnie. Lubię, gdy ubrania posiadają cechy charakterystyczne. W modzie musi być nuta szaleństwa, coś, co powoduje, że chce się żyć.


Kamilla Baar - aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, aktorka Teatru Narodowego. Znana m.in. z filmów "Vinci" i "Generał" oraz z seriali "Oficer", "Na dobre i na złe", "Siła wyższa". Jej życiowym partnerem jest aktor Wojciech Błach, z którym ma syna. Ma 34 lata.


Rozmawiała: Dominika Gwit

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Baar Kamilla | Kamilla Baar | moda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje