Katarzyna Dowbor zdradziła wysokość swojej emerytury. Kwota może zaskoczyć

Wielu gwiazdom zdarza się narzekać na wysokość swojej emerytury. Do tego grona nie należy jednak Katarzyna Dowbor. Dziennikarka, która od ponad 30 lat robi karierę w telewizji, przez cały ten czas budowała stabilną, finansową przyszłość. Ile trafia na jej konto? Zdradziła, ile miesięcznie przelewa jej ZUS.

Katarzyna Dowbor ujawniła wysokość swojej emerytury. Tyle co miesiąc wysyła jej ZUS
Katarzyna Dowbor ujawniła wysokość swojej emerytury. Tyle co miesiąc wysyła jej ZUSArtur Zawadzki/REPORTEREast News

Emerytury gwiazd. Niektórzy mają na co narzekać

Emerytura polskich gwiazd to jeden z tych tematów, który systematycznie powraca na języki. Sami artyści często otwarcie skarżą się bowiem na wysokość comiesięcznych świadczeń, podkreślając, że ich emerytury są wyjątkowo niskie. Podobne głosy często brane są jednak przez palce. Większość z nich przez całą swoją karierę zarabiała przecież pieniądze, o których wielu Polaków mogłoby jedynie pomarzyć. Skąd więc powody do narzekania?

Niskie emerytury gwiazd wynikają głównie z faktu, iż większość z nich nie była zatrudniona na etat. Nie opłacała więc składek, co sprawiło, że pieniądze nie są im zwracane w postaci wypłacanej emerytury. Na niską kwotę świadczenia narzekała między innymi Maryla Rodowicz. Niskie przelewy otrzymywać ma również Beata Tyszkiewicz, której emerytura wynosi 1722 zł czy Majka Jeżowska, z kwotą emerytury 1148 zł.

Tymczasem Marek Piekarczyk w rozmowie z "Party" zdradził, iż gdyby zdecydował się na emeryturę, musiałby nauczyć się przeżyć za kilka złotych miesięcznie. Wysokość jego świadczenia ZUS wyliczył bowiem na kwotę... 7,77 zł.

Katarzyna Dowbor: emerytura. Dziennikarka zdradziła ile dostaje od ZUS

W opozycji do gwiazd, które narzekają na wysokość emerytury stoi Katarzyna Dowbor. Dziennikarka, która zadebiutowała na ekranach telewizorów w 1983 roku, przez kolejne lata systematycznie budowała swój wizerunek, a co za tym idzie - finansową przyszłość.

Katarzyna Dowbor nie narzeka na wysokość swojej emerytury. Oto ile dostaje
Katarzyna Dowbor nie narzeka na wysokość swojej emerytury. Oto ile dostajePawel Wodzynski/East NewsEast News

Po 30 latach spędzonych w Telewizji Polskiej, a potem również Polsacie, w ubiegłym roku Katarzyna Dowbor postanowiła przejść na emeryturę. Wkrótce jednak pojawiły się kolejne propozycje pracy, a w obliczu zmian w TVP dziennikarka postanowiła dołączyć do obsady programu śniadaniowego "Pytanie na śniadanie", gdzie jako nowa prowadząca występuje u boku Filipa Antonowicza.

Lata pracy na etacie i regularne opłacanie składek ZUS-owskich przełożyło się jednak na godziwą emeryturę gwiazdy. Ile trafia na konto Katarzyny Dowbor?

Godziwa emerytura Katarzyny Dowbor. Inni mogą zazdrościć?

"Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, więc odkładałam składki i mam emeryturę. Może ona nie jest jakaś bardzo wysoka, ale nie jest też bardzo niska. Ja spokojnie... nie narzekam" - mówiła w rozmowie z "Super Expressem".

Według wyliczeń, miesięczne świadczenie emerytalne Katarzyny Dowbor ma wynosić około 4 tys. złotych. Inni mogą jej pozazdrościć?

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas