Królowa Elżbieta ma problemy ze zdrowiem

Brytyjczycy poważnie niepokoją się stanem zdrowia królowej Elżbiety II. Monarchini, z powodu przedłużającego się przeziębienia nie pojawiła się na noworocznym nabożeństwie. Uroczystość tą opuściła po raz pierwszy od 28 lat.

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta IIGetty Images

Królowa Elżbieta od ponad dwóch tygodnie walczy z przeziębieniem. Z powodu choroby opuściła dwie religijne uroczystości, na których w poprzednich latach swojego panowania regularnie się pojawiała. Chodzi o bożonarodzeniowe i noworoczne nabożeństwo.

- Królowa nadal nie czuje się na siłach, by uczestniczyć w nabożeństwie i powraca do zdrowia po ciężkim przeziębieniu - powiedział rzecznik pałacu Buckingham.

Choroba zmogła również męża królowej - księcia Filipa, jednak czuł się on na tyle dobrze, że wziął udział w obu uroczystościach.

Mimo zapewnień rzecznika pałacu, że królowa dochodzi już do zdrowia Brytyjczycy wydają się być zaniepokojeni. Martwi się też zapewne najblizsza rodzina Elżbiety II. Brytyjska "ulica" mówi bowiem, że ze zdrowiem królowej musi być naprawdę źle, jeśli tak obowiązkowa i przywiązana do tradycji osoba, zdecydowała się opuścić tradycyjne uroczystości.

Nauka BEZ fikcji: Jak rzadkie są najrzadsze choroby?Video Brothers
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas