Reklama

Reklama

Książę Albert poślubił Charlene Wittstock

Władca Monako, książę Albert II poślubił dzisiaj Charlene Wittstock. Cywilny ślub odbył się w sali tronowej książęcego pałacu, który jest siedzibą rządzącego księstwem rodu Grimaldich. W sobotę para weźmie ślub kościelny.

Ceremonia ślubna była transmitowana na wielkich billboardach. Gdy Charlene i Albert powiedzieli "tak", tłum na placu przed pałacem głośno wiwatował.

Charlene Wittstock, była pływaczka, pochodząca z Afryki Południowej, ma 33 lata, zaś Albert - 53.

Swoją przyszłą małżonkę Albert poznał w 2000 roku na międzynarodowych zawodach pływackich w Monako.

Para pokazała się oficjalnie razem dopiero na ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie w 2006 roku. Książęce zaręczyny ogłoszono w czerwcu 2010 roku.

Reklama

Jest to pierwszy ślub władcy Monako od czasu, gdy ponad 50 lat temu amerykańska aktorka Grace Kelly stanęła przed ołtarzem u boku księcia Rainiera III, nieżyjącego już ojca Alberta II.

Choć książę ma ponad 50 lat i dwoje nieślubnych dzieci, długo pozostawał zatwardziałym kawalerem.

Podobno uroczystość o mało co nie została odwołana, bo narzeczona księcia na kilka dni przed ceremonią chciała uciec. Francuski tygodnik "L'Express" ujawnił, że Charlene przed ślubem zniknęła z pałacu. Miała pojechać do sąsiedniej Francji i kupić bilet w jedną stronę do RPA.

W ostatniej chwili na lotnisku w Nicei zatrzymała ją, na polecenie księcia Alberta, francuska policja i przekonała do powrotu. A wszystko dlatego, że Charlene dowiedziała się, że jej przyszły mąż ma trzecie nieślubne dziecko (książę uznał dwójkę swoich nieślubnych potomków).

Pałac książęcy dementuje publikację "L'Express" i nazywa ją "fałszywymi zarzutami". "Te plotki są po to aby zaszkodzić wizerunkowi władcy", a co za tym idzie pannie Wittstock i zakłócić to radosne wydarzenie" - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz galerię Ślub tuż, tuż, a narzeczona chciała uciec...

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ślub | Charlene Wittstock | Monako

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje