Książę William pojawił się bez Kate. Na BAFTA zawsze zachwycała kreacjami

Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej, czyli BAFTA to wydarzenie, na którym co roku pojawiają się książę William i księżna Kate. To na nich skupia się tego wieczoru cała uwaga, ale tym razem było inaczej - William pojawił się sam. Trudno jednak nie przypomnieć sobie doskonałych kreacji z okazji BAFTA, w jakich olśniewała zebranych księżna Kate.

Księżna Kate na rozdaniu nagród BAFTA w 2023 roku zachwyciła zebranych kreacją, którą miała już na sobie w 2019 roku
Księżna Kate na rozdaniu nagród BAFTA w 2023 roku zachwyciła zebranych kreacją, którą miała już na sobie w 2019 rokuChris JacksonGetty Images

Książę William wyraził ubolewanie nad nieobecnością księżnej Kate na rozdaniu nagród BAFTA

Największa noc w świecie brytyjskiego kina za nami. Gwiazdy z całego świata pojawiły się na czerwonym dywanie z okazji rozdania nagród BAFTA, ale na corocznym rozdaniu nagród zabrakło jednak kilku ważnych osobistości, w tym przede wszystkim księżnej Kate.

W styczniu Pałac Kensington ogłosił, że "operacja się udała", ale "jest mało prawdopodobne, aby wróciła do obowiązków publicznych przed Wielkanocą". Książę William pojawił się na gali sam, co wywołało niemałe poruszenie.

Książę William, miał na sobie charakterystyczną dla siebie granatową, welurową marynarkę i muszkę. Przywitał się z organizatorami nagrody, mówiąc: "Przykro mi, że nie ma tu Catherine, ona naprawdę uwielbia nagrody BAFTA".

Książę William, miał na sobie charakterystyczną dla siebie granatową, welurową marynarkę i muszkę.
Książę William, miał na sobie charakterystyczną dla siebie granatową, welurową marynarkę i muszkę. Scott GarfittGetty Images

William, który skupił się na rodzinie po zabiegu żony i po usłyszeniu diagnozie raka u ojca, króla Karola III, przyznał szczerze, że nie oglądał tylu nominowanych filmów, ile ogląda zazwyczaj. Tłumaczył swoje zaległości obowiązkiem zajęcia się innymi sprawami, co dla wszystkich zebranych było zrozumiałe.

Podczas gdy fani rodziny królewskiej cieszą się, że księżna Walii wraca do zdrowia, wielu jest rozczarowanych, że tym razem nie mogli oglądać kolejnej doskonałej stylizacji księżnej Kate. Na przestrzeni lat Kate zawsze olśniewała właśnie podczas tego wydarzenia.

Jan Holoubek. O kosmicznym porozumieniu z ojcem, miłości do aktorów i serialu "Rojst Millenium"INTERIA.PL

Pierwsze, najważniejsze wrażenie. Księżna w 2011 roku pojawiła się na BAFTA pierwszy raz

Księżna Kate w 2011 roku debiutowała na gali BAFTA q
Księżna Kate w 2011 roku debiutowała na gali BAFTA qPool / PoolGetty Images

Na swój pierwszy występ na gali BAFTA Kate zdecydowała się na uroczą liliową sukienkę Alexandra McQueena, która od tego czasu stała się jedną z jej najbardziej kultowych kreacji. Kreacja była zwiewna i elegancka. Cechowała ją prostota, która wydobyła z urody Kate to, co najlepsze.

Już wtedy wielu zakochało się w stylu księżnej Kate, która zaskoczyła nieco odmiennym wydaniu w 2017 roku. Już po delikatności z 2011 roku nie było śladu. Wtedy księżna Kate przypominała Hiszpankę w kwiecistej sukni z odkrytymi ramionami od Alexandra McQueena. Dodatkowo połączyła tę kreację z dużymi, okrągłymi kolczykami, które podkreśliły hiszpański temperament stylizacji.

Rok później, w 2018 roku, także nie obyło się bez zaskoczeń. Wtedy to w ciąży z księciem Louisem, księżna Kate wyglądała przepięknie w zielonej sukience projektu Jenny Packham, którą zestawiła ze szmaragdową i diamentową biżuterią.

Trzy lata olśniewania bielą i blaskiem. Księżna Kate wiedziała, jak zwrócić na siebie uwagę

W 2019 roku księżna Kate postawiła na biel i ta decyzja okazała się być doskonałym wyborem
W 2019 roku księżna Kate postawiła na biel i ta decyzja okazała się być doskonałym wyborem WPA Pool / PoolGetty Images

Przełom w stylu księżnej Kate jeżeli chodzi o kreacje zakładane przez żonę Williama na rozdanie nagród BAFTA, przyszedł w 2019 roku. Wtedy to księżna Kate pojawiła się na czerwonym dywanie w sukni od Alexandra McQueena.

Piękna, zwiewna kreacja, nieco przypominająca lekkością tę z 2011 roku, zachwyciła zebranych. Asymetryczna góra, uwydatniła piękną linię ramion księżnej Kate, a biel dodała jej blasku i niewinności, ale także elegancji.

Wówczas też uwagę zwracały kolczyki, które niegdyś należały do księżnej Diany. Kate podkreśliła je, spinając włosy w romantyczny kok.

Rok później, w 2020 roku Kate ponownie oczarowała wszystkich w jasnej sukni z tego samego domu mody. Biało-złota suknia przywodziła tym razem na myśl bliskowschodnie klimaty, a dodatek złota wydobył z karnacji Kate ciepłe tonacje.

Po trzyletniej przerwie wywołanej pandemią w 2023 roku Kate i William ponownie pojawili się na rozdaniu nagród BAFTA, a Kate niezmiennie przyciągała wzrok zebranych.

Spektakularna suknia z 2019 roku została ponownie wybrana przez księżną Kate w 2023 roku, czym zaskoczyła zebranych. Suknia przeszła jedynie drobne modyfikacje
Spektakularna suknia z 2019 roku została ponownie wybrana przez księżną Kate w 2023 roku, czym zaskoczyła zebranych. Suknia przeszła jedynie drobne modyfikacjeScott Garfitt / ContributorGetty Images

Zaskoczyła wszystkich zakładając suknię z... 2019 roku! Jednak kreacja była przerobiona. Modyfikacji uległa asymetryczna góra kreacji, której zmieniono zwieńczenie ramienia i dodano spektakularny tren.

Aby wyróżnić stylizację, Kate zestawiła kontrastującą biel sukni z czarnymi rękawiczkami za łokieć. O tej przemianie kreacji było głośno jeszcze przez wiele tygodni po gali BAFTA, a księżna Kate udowodniła, że potrafi oczarować zebranych niezależnie od tego, co ma na sobie.

Zobacz też: 

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas