Reklama

Reklama

Księżna Kate urodzi córeczkę!

Księżna Kate niechcący ujawniła płeć dziecka, które ma się urodzić w lipcu. Okazji dostarczyła przygodna pogawędka o pluszowym misiu, podarowanym jej w prezencie w dawnym rybackim miasteczku Grimsby na wschodzie Wielkiej Brytanii, które odwiedziła we wtorek.

Według Sky TV jedna z 2 tys. osób, które we wtorek przyszły spotkać księżną Cambridge, podarowała jej pluszowego misia. Księżna przyjęła prezent, a dziękując powiedziała: "zatrzymam go dla swojej có...".

Wie, ale nie powie

Stojąca obok 67-letnia Sandra Cook spytała ją wówczas, czy nie chciała powiedzieć "córki". Zmieszana Kate odparła, że nie zna płci dziecka, a delikatnie naciskana, dała do zrozumienia, że nie chce o tym mówić. Jeśli prawdą jest to, co Cook powiedziała Sky TV, to Wielka Brytania będzie miała nową królową. Wprowadzane zmiany w prawie do dziedziczenia tronu oznaczają bowiem, że pierworodne dziecko Williama i Kate zasiądzie na tronie, nawet jeśli miałoby się okazać, że z czasem pojawi się młodszy brat.

Ono...

Reklama

W innej rozmowie księżna Kate bardziej się pilnowała. Zapytana, czy czuje ruchy dziecka, odparła twierdząco, używając rodzaju nijakiego "ono".

Historia miłości

Dziecko Kate i Williama przyjdzie na świat w lipcu - trzy miesiące po drugiej rocznicy ślubu pary i niedługo po urodzinach księcia (21 czerwca skończy 31 lat). Kate i William zaręczyli się w październiku 2010 roku, podczas wyprawy do Kenii. Książę podarował Kate pierścionek, który kiedyś należał do jego matki, księżnej Diany. Po oficjalnym ogłoszeniu zaręczyn (16 listopada 2010 roku) William wyjaśnił, że "ten pierścionek jest dla mnie bardzo ważny. Kate również. Więc uznałem, że powinna go dostać. W ten sposób sprawiłem, że mama, chociaż symbolicznie, była wtedy razem z nami i dzieliła naszą radość z decyzji o ślubie" (cytat za "Daily Mail"). Ślub pary, który odbył się 29 kwietnia 2011 roku w  Opactwie Westminsterskim, był transmitowany przez liczne stacje telewizyjne - szacuje się, że obejrzało go ok. 300 millionów widzów.

Dziecko w drodze

Ciąża księżnej została oficjalnie potwierdzona 3 grudnia 2012 roku - po tym, jak Kate trafiła do szpitala z powodu odwodnienia i silnego osłabienia spowodowanego niepowściągliwymi wymiotami ciężarnych - najcięższą formą ciążowych nudności i wymiotów.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: księżna Kate | księżna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL