Reklama

Reklama

Małgorzata Rozenek apeluje: Kupujcie polskie produkty

Na kryzys związany z epidemią koronawirusa nakładają się problemy gospodarcze. Trwające od kilku tygodni zamknięcie większości sklepów i punktów usługowych sprawiło, że pracę już straciło ok. pół miliona Polaków. W sieci nie brakuje więc akcji, mających na celu wsparcie rodzimych przedsiębiorców.

Do apeli o wsparcie rodzimego biznesu dołączyła też Małgorzata Rozenek. Gwiazda zamieściła na Instagramie selfie, na którym pozuje w bluzie z napisem "Polish Girl". Obok pisze o tym, jak ważne jest świadome kupowanie i zwracanie uwagi na to, skąd pochodzą wybierane przez nas produkty.

"To od Twoich decyzji zakupowych zależy teraz, jak szybko Polska gospodarka poradzi sobie z nieuchronnym kryzysem. Wszystko co kupujesz, od codziennych zakupów po te od święta, niech będzie polskiej produkcji tylko tak pomożemy polskim przedsiębiorcom uratować miejsca pracy" - napisała.

Reklama

Prezenterka wyjaśniła również, w jaki sposób sprawdzić, czy dany produkt jest polskiej produkcji: wystarczy zerknąć na kod kreskowy (Polskie produkty to te, których kod zaczyna się od 590), lub zainstalować specjalną aplikację.

Małgorzata Rozenek nie jest jedyną gwiazdą, która stara się promować wiedzę o polskich markach. Niedawno Ewa Minge zainicjowała akcję #avepolska, która ma na celu budowanie świadomości konsumenckiej. "Kupując produkty pierwszej potrzeby i w przyszłości inne , zwracajmy uwagę na kraj produkcji . Nie wszyscy będą mieli dzisiaj kłopoty, nie każdy odczuje tragedie na rynku ale każda polska firma jest teraz na wagę złota . Pokazujcie te produkty, które autentycznie lubicie i polecacie . Oznaczcie firmę i dołączcie hasztag #avepolska " - napisała na Instagramie. INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy