Reklama

Reklama

Martyna Wojciechowska zmieniła imię. Nie ona jedna zaskoczyła!

Gwiazdy zaskakują nas na każdym kroku. Często zmieniają swój wygląd, od czasu do czasu poglądy na różne sprawy, a nawet nazwiska, ale niektórzy idą jeszcze o krok dalej i zmieniają własne imię. Jedną z takich znanych osób jest Martyna Wojciechowska, która tak naprawdę 46 lat temu nazywała się zupełnie inaczej. Jak?

Martyna Wojciechowska, a może Marta?

Niespełna 47 lat temu, 28 września w Warszawie na świat przyszła znana dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska

Wydawać by się mogło, że imię jest jednym z jej znaków charakterystycznych w polskim show-biznesie i trudno jest wyobrazić sobie, że tak naprawdę może nazywać się zupełnie inaczej. 

A jednak popularna prezenterka dopiero od trzech lat, odkąd postanowiła dopełnić formalności w urzędzie, oficjalnie nosi imię Martyna. 

Pomimo tego, że od lat wszyscy właśnie tak się do niej zwracają, prowadząca programu "Kobieta na krańcu świata" urodziła się jako Marta Eliza Wojciechowska.

Reklama

Dlaczego Martyna Wojciechowska zmieniła imię?

Martyna Wojciechowska od lat mówiła w wywiadach, że od dzieciństwa mówiono do niej właśnie "Martyna", chociaż tak naprawdę miała na imię Marta.

Ponoć nawet na świadectwie maturalnym pomylono się, w wyniku czego trzeba było wydrukować je jeszcze raz. 

Dziennikarka po długim czasie zdecydowała się w końcu na oficjalną zmianę imienia, a w rozmowie z "Miastem Kobiet" wyjaśniła dlaczego.

Nie tylko Martyna Wojciechowska. Kto jeszcze zaskoczył prawdziwym imieniem lub nazwiskiem?

Martyna Wojciechowska wcale nie jest sama. 

Czasem tak po prostu jest, że prawdziwe imię, albo nazwisko po prostu średnio do nas pasuje, a pseudonim artystyczny nie do końca kojarzyć musi się z tym, jak tak naprawdę się nazywamy. 

Olivier Janiak urodził się jako Piotr, Kayah nie jest Kają, a Katarzyną, Cleo to tak naprawdę Joanna Klepko. 

Maryla Rodowicz, również otrzymała inne imię niż to, z którym od lat jest kojarzona w show-biznesie. Tak naprawdę nazywa się Maria Antonina Rodowicz.

Czytaj również: 

Nowe ustalenia odnośnie rozstania Martyny Wojciechowskiej i Przemysława Kossakowskiego 

Monika Mrozowska w nowej fryzurze

Nieznana historia powstania płyty Rust in Peace 
Zobacz także: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: imiona gwiazd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy