Reklama

Matylda Damięcka z bratem na salonach

Matylda Damięcka pochodzi z rodziny aktorskiej o długoletniej tradycji. Widzowie kojarzą ją najlepiej z roli w serialu „Na Wspólnej”.

Karierę filmową i teatralną zrobili m.in. ojciec Matyldy - Maciej, jej wuj - Grzegorz oraz brat Mateusz. 32-letnia Damięcka na ekranie zadebiutowała już jako ośmiolatka w serialu dla dzieci "WOW".

Potem przyszedł czas na "Marzenia do spełnienia" i "Na Wspólnej". W ostatniej z produkcji wcieliła się w zbuntowaną nastolatkę - Karolinę Brzozowską i podbiła serca młodszej części widowni.

W pewnym momencie Matylda postanowiła odejść z serialu i skupić się na edukacji. Wybrała studia aktorskie na warszawskiej Akademii Teatralnej, które ukończyła w 2008 roku.

Reklama

Damięcka niezbyt często pojawia się w filmach czy serialach. Ostatnio mogliśmy oglądać ją w "Watasze" emitowanej na kanale HBO. Aktorkę spotkać można za to na deskach teatrów i w studiu nagraniowym.

32-latka stroni od branżowych imprez i ścianek. Zrobiła jednak wyjątek dla Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, gdzie pojawiła się z bratem.

Aktorka jest znana z zamiłowania do ekstrawaganckich fryzur. I tym razem zaprezentowała się w oryginalnym kolorze na głowie. Damięcka postawiła bowiem na końcówki w kolorze jasnego fioletu.

Jak myślicie - bardzo zmieniła się od czasów gry w "Na Wspólnej"?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Matylda Damięcka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama