Reklama

Reklama

Meryl Streep i Stevie Wonder w Białym Domu

"Mówię to publicznie: kocham Meryl Streep" - wyznawał prezydent Barack Obama wręczając aktorce Medal Wolności, najwyższe odznaczenie w USA. Uhonorowany też został piosenkarz Stevie Wonder, którego album był pierwszą płytą, jaką kupił Obama za swoje kieszonkowe.

"Mówię to publicznie: kocham Meryl Streep. (...) Jej mąż o tym wie. Michelle o tym wie. Żadne z nich nie może nic na to poradzić" - żartował prezydent.

"Śpiewała piosenki ABBY, co nie jest łatwe. Nauczyła się grać na skrzypcach, nosiła habit, zmierzyła się z lwem, opanowała wszystkie akcenty na ziemi" - wymieniał Obama, nazywając aktorkę "wielką damą Ameryki".

65-letnia Streep dwukrotnie zdobyła Oscara w kategorii pierwszoplanowa aktorka: w 1983 r. za "Wybór Zofii" i w 2012 r. za "Żelazną Damę". W 1980 r. otrzymała statuetkę Akademii Filmowej w kategorii aktorka drugoplanowa za "Sprawę Kramerów".

Reklama

Wśród odznaczonych osób znalazł się też piosenkarz Stevie Wonder. Prezydent powiedział, że jego album "Talking Book" był pierwszą płytą, którą kupił w życiu. "Miałem 10, może 11 lat, i kupiłem ją za kieszonkowe, którego miałem niewiele" - opowiadał. Według Obamy muzyka Wondera jest pełna "ciepła i człowieczeństwa, które rozbrzmiewają w każdej nucie".

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy