Miłość, której miało nie być

Deklarowała, że teraz najważniejsza jest dla niej praca i że nie ma czasu na miłość. Jednak życie zgotowało jej niespodziankę. My wiemy, dla kogo Agnieszka Szulim straciła głowę!

Dziennikarka prowadzi weekendowe wydanie „Dzień Dobry TVN”, a jej partner zajmuje się swoimi restauracjami
Dziennikarka prowadzi weekendowe wydanie „Dzień Dobry TVN”, a jej partner zajmuje się swoimi restauracjamiAKPA

Bardzo nie chcę się teraz zakochać. Nie chcę, żeby ktoś mnie rozpraszał. Do czerwca nie mam czasu", deklarowała niedawno, zniechęcając potencjalnych adoratorów. Zachwalała też uroki samotności: "Człowiek jest skoncentrowany na tym, co robi, nie ma innych emocjonalnych zobowiązań. Skoro w domu nikt na nas nie czeka, nie ma też pokusy, żeby z pracy uciekać. Jak nie masz do kogo uciekać, pracujesz dłużej". Jednak wygląda na to, że plan Agnieszki Szulim (35) nie wypalił. Prezenterka jest szczęśliwie zakochana!

SHOW udało się ustalić, kim jest mężczyzna, z którym widywana jest dziennikarka. Przystojny brunet to Maciej Żakowski (31), syn Jacka Żakowskiego, znanego publicysty, komentatora tygodnika "Polityka". Nowy partner Agnieszki jest z wykształcenia socjologiem. Był związany z warszawską Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, jednak nie zdążył zrobić doktoratu, bo pochłonęła go praca w korporacji. Maciej zajmował się promowaniem nowych marek, a do swoich najbardziej spektakularnych sukcesów zalicza wypromowanie jednej z luksusowych wódek.

Jednak jego największą pasją okazała się gastronomia. "Jestem jedną z tych osób, które podróżując po Europie, bardziej niż muzea, sprawdzały knajpy w miastach. Bardziej się przygotowywałem zawsze knajpowo, niż zabytkowo", mówił w wywiadzie udzielonym portalowi Natemat.pl. Maciej nie poprzestał jednak na "sprawdzaniu knajp" - razem z dwoma wspólnikami otworzył dwie restauracje w Warszawie: Momu i Aïoli w Śródmieściu. Mimo ogromnej konkurencji oba miejsca szybko zyskały popularność.

"Otwieranie knajpy bardzo różni się na przykład od kręcenia filmu. Tam montujesz dzieło i je zamykasz. Tu musisz cały czas pracować i poprawiać", opowiada Żakowski o swojej nowej działalności i zaznacza, że aby odnieść sukces, "trzeba mieć jaja". Nie jest gołosłowny - wśród znajomych jest znany z odwagi, śmiałych decyzji i dużej pomysłowości. "Łatwo się coś powiela. Ale satysfakcja jest większa, jeśli uda się wykreować coś nowego", mówił sam zainteresowany. Jaki jeszcze jest Maciej? Jego przyjaciele podkreślają, że to dusza towarzystwa.

Agnieszkę ujął właśnie poczuciem humoru i stylem życia. "Wcześniej byłam domatorką z wyboru i bardzo lubiłam ten stan. Teraz nie jestem, pewnie chwilowo. Jak mam trochę czasu, nie muszę nazajutrz rano wstać, wolę się spotkać ze znajomymi i wyjść z domu", opowiadała w wywiadzie dla "Grazii". Faktycznie w ciągu minionego roku Szulim przeszła wielką przemianę. Do niedawna była zwolenniczką życia z dala od miasta. Z mężem Adamem Badziakiem (37) mieszkała w jednorodzinnym domku z ogrodem w Magdalence.

Wcześniej byłam domatorką z wyboru, teraz nie jestem, pewnie tylko chwilowo. Jak mam trochę czasu, wolę wyjść z domu ze znajomymi

Była przekonana, że to jej miejsce na ziemi. Mówiła, że w otoczeniu przyrody, ukochanych psów czuje się szczęśliwa. Jej dom był zresztą dopracowany w każdym szczególe: wyszukiwała stylowe meble na aukcjach internetowych, a nawet sama malowała ściany. Zimą małżeństwo organizowało dla znajomych kuligi. Dziennikarka i jej mąż myśleli też o przygarnięciu kolejnych psów. Jednak w ubiegłym roku para postanowiła się rozstać, a Agnieszka poczuła się znudzona dotychczasowym życiem. Wiejską sielankę zamieniła na miejskie rozrywki - koncerty, teatr, szalone imprezy.

Z Magdalenki przeprowadziła się do centrum Warszawy, by móc bez przeszkód korzystać z jej uroków. To nie koniec rewolucji. Dziennikarka znana była wcześniej z raczej "męskich" zainteresowań. Lubiła np. jeździć motocyklem. Teraz motor sprzedała i woli poruszać się po mieście na stylowym rowerze. Zmieniła sposób ubierania - na taki, który pomaga odjąć sobie lat. Jest na bieżąco z trendami, nie boi się eksperymentów i chętnie korzysta z rad młodych polskich projektantów. Ostatnio zaskoczyła nową fryzurą - znacznie skróciła włosy.

Zaszalała też z tatuażami. Wprawdzie Agnieszka miała do nich słabość już wcześniej, ale teraz poszła na całość! Jej prawe przedramię zdobi wielka marynarska kotwica, a na barku dziennikarka ma wytatuowanego ptaka - również sporych rozmiarów. To zresztą dowód świetnego obeznania z nowinkami modowymi - takie klasyczne, "oldskulowe" tatuaże są teraz na topie. Ciekawe, czy zmiany w wyglądzie to efekt tego, że gwiazda jest zakochana?

Agnieszka Szulim
Agnieszka SzulimBaranowski Michał AKPA

Znajomi pary przekonują, że Agnieszce i Maciejowi na razie pasuje niezobowiązujący układ. Obydwoje są przecież bardzo zajęci, a Agnieszka, choć znalazła czas na miłość, wciąż skupia się na karierze. Także Maciej ma mnóstwo pracy przy dwóch restauracjach. Oboje po prostu dobrze bawią się w swoim towarzystwie i nie planują przyszłości. Żakowski, bywalec warszawskich lokali, świetnie zorientowany w trendach i w życiu kulturalnym miasta, jest przewodnikiem Agnieszki.

Można ich spotkać w restauracjach na Mokotowie, byli razem na koncercie rockowym. Ale urlop spędzili osobno. Agnieszka z rodzicami nad morzem, Maciej z kolegami na Ibizie. Przeszkodą w planowaniu wspólnej przyszłości może być status Agnieszki, która oficjalnie wciąż jest żoną Adama Badziaka. Na jej profilu na Facebooku można przeczytać, że Szulim to mężatka. Dotąd para, która żyje w separacji od roku, nie śpieszyła się z rozwodem. Czy zmieni to nowa znajomość dziennikarki?

Agnieszkę i jej męża Adama wciąż łączą bardzo dobre relacje. Kiedy ponad miesiąc temu dziennikarka prowadziła galę "Playboya", wśród gości można było zauważyć jej męża, który przyszedł razem ze znajomymi. Para zgodnie dzieli się opieką nad psami, które spędzają tydzień w Magdalence, a kolejny w mieszkaniu Agnieszki.

Ciekawe, czy zmiany w wyglądzie to efekt tego, że gwiazda jest zakochana?

Ten system ponoć dobrze się sprawdza. Swego czasu plotkowano nawet, że Szulim i Badziak do siebie wrócą. Dziś wiadomo, że to niemożliwe. Maciej Żakowski wydaje się zupełnie innym mężczyzną niż mąż Agnieszki. Adam to twardziel, który przyznaje, że jego motto brzmi "do or die" (dokonaj tego albo zgiń). Uprawiał boks, grał w futbol, został zawodowym motocyklistą.

Zdobył mistrzostwo Polski i trzecie miejsce w mistrzostwach Niemiec. Uwielbia adrenalinę do tego stopnia, że nie wystarczają mu wyścigi motocyklowe. Uprawia też snowboard i ma licencję pilota helikoptera. Maciej to z kolei raczej artystyczna dusza i trendsetter. 

Przed Żakowskim Szulim łączono z innym znanym trendsetterem, Kubą Wojewódzkim, również przeciwieństwem Badziaka. Parę widywano w knajpkach na warszawskim Powiślu. Okazało się jednak, że ich relacja nie rozwinęła się w poważny związek. Przede wszystkim łączyła ich wspólna praca - Kuba i Agnieszka prowadzą audycję w ESKA Rock.

Ostatnio z kolei do mediów przeciekły prywatne fotografie dziennikarki z Adamem "Nergalem" Darskim. Portale plotkarskie natychmiast ogłosiły, że gwiazda ma romans z Księciem Ciemności. Ale spostrzegawczy dostrzegli, że na wspólnej fotografii z Darskim jest także... Maciej Żakowski. I to on, a nie deathmetalowy muzyk zawrócił w głowie gwieździe TVN...

Show
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas