Reklama

Reklama

Można wygrać drugie życie

Gwiazdy, które pokonały raka, mają świadomość, że powrót do zdrowia zawdzięczają medycynie. Podkreślają jednak, że bardzo ważne jest, by nie stracić wiary w życie.

Kiedyś do raka nie przyznawano się, jak do wstydliwej choroby. Gwiazdy walczyły z nowotworem w samotności i ciszy. Ale dzisiaj, w świecie celebrytów i wszędobylskich, wścibskich mediów rak przestał być tematem tabu. Gwiazdy show-biznesu śmielej opowiadają o zmaganiach z chorobą, a coraz liczniejsze, budujące opowieści tych, którym udało się wygrać, dają nadzieję na wyzdrowienie innym chorym.

Pamiętam i... szanuję życie

Słynna australijska piosenkarka Kylie Minogue, która z powodu nowotworu wpadła w depresję do tego stopnia, że chciała na zawsze pożegnać się ze sceną, wyzdrowiała, wróciła do śpiewania i w tym roku wystąpiła na jubileuszu brytyjskiej królowej Elżbiety II w Londynie. - Ci, którzy wyzdrowieli, często próbują zapomnieć o chorobie - mówi artystka. - Ale nie ja. Pamiętam, bo dzięki temu bardziej szanuję życie. Dziennikarz telewizyjny Kamil Durczok (44), który walczył z rakiem niemal na oczach całej Polski, wydał książkę Wygrać życie, przewodnik dla chorych i ich rodzin. - Napisałem ją dla tych, którzy muszą zmierzyć się z rakiem - mówił później dziennikarz.

Reklama

Blizny zostaną na zawsze

Gdy

lekarz wykrył raka piersi, Kylie Minogue (44) załamała się. Opiekował

się nią psycholog. - Wygrałam, ale blizny psychiczne są zbyt duże, bym

zapomniała o chorobie - mówi gwiazda.

W miłości znalazła lekarstwo

O raku piersi brytyjska piosenkarka Anastacia (43) dowiedziała się, będąc u szczytu sławy. Przerwała karierę, a miłością otoczył ją wtedy ochroniarz Wayne Newton, za którego wyszła. Mówi, że dzięki niemu pokonała chorobę.

Choruje już drugi raz

Przed sześcioma laty Sheryl Crow (50) wygrała walkę z rakiem piersi. Wspierał ją wtedy były narzeczony, słynny kolarz Lance Armstrong (40), który sam wygrał z rakiem jąder. Teraz zaś artystka ujawniła, że od miesięcy walczy z rakiem mózgu, w czym wspiera ją adoptowany syn Wyatt (5). - Nie boję się, na razie terapia skutkuje - mówi. - Guz jest nieduży, ale z tego powodu podczas koncertów zapominam słowa piosenek. Na szczęście ukochany syn jest ze mną i swą obecnością pozwala mi nie myśleć o chorobie.

Sama wygrała, pomaga innym

U serialowej Mirandy z Seksu w wielkim mieście wykryto raka piersi przy rutynowym badaniu mammografem. Cynthia Nixon (46) pokonała chorobę. Nie mówi o tym, za to wspiera organizacje walczące z tą chorobą, by pomagać kobietom, które cierpią, jak kiedyś ona.

Wygrałam i zostałam matką!

Mówi, że aktorka przeżyła dzięki operacji usunięcia obu piersi. Po rekonstrukcji biustu Christina Applegate (40) wyszła po raz drugi za mąż, a w zeszłym roku urodziła córkę Sadie!

Nie poddał się i... bawił dzieci!

Gdy usłyszał, że ma raka krtani w bardzo zaawansowanym stadium, aktor Michael Douglas (67) nie załamał się. Skupił się na dwójce swoich małych dzieci. Pokonał chorobę.

Zwyciężyła

U piosenkarki wykryto nowotwór piersi w pierwszym stadium rozwoju. Irena Santor (77) przeszła pomyślnie operację w warszawskim Centrum Onkologii.

Wróci do teatru

O tym, że ma raka krtani, aktor dowiedział się w zeszłym roku, po badaniach, na które zgłosił się z bólem gardła. Niedawno Jerzy Stuhr (65) wyznał, że pomyślnie zakończył chemioterapię i latem tego roku zamierza powrócić do pracy w teatrze.

Ujawniła prawdę

Gdy zrezygnowała z występów w Tańcu z gwiazdami, mówiło się, że z powodu urazu. Później Weronika Książkiewicz (31) ujawniła: - Miałam nowotwór kręgosłupa. Nigdy nie zapomnę chorych ludzi, których spotkałam w szpitalu. Wielu z nich jednak nie miało tyle szczęścia, ile miałam ja...


Elżbieta Lis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy