Reklama

Najwięksi przystojniacy lat 80. Jak dziś wyglądają?

U szczytu swoich karier uchodzili za najseksowniejszych mężczyzn na ziemi. Mieli talent aktorski, urodę, seksapil i rzesze fanek, które z zainteresowaniem śledziły każdy ich ruch. Jak dziś wyglądają dawni idole? I co u nich słychać?

Don Johnson

Największą popularność przyniosła mu rola Jamesa "Sonny’ego" Crocketta w serialu "Policjanci z Miami", w którą wcielał się w latach 1984-89 i za którą został uhonorowany Złotym Globem. Czasy tworzenia "Policjantów" to także najbardziej intensywne imprezy w życiu Dona: w latach 80. miał opinię największego imprezowicza Hollywood, a kobiety, alkohol, narkotyki i naprawdę ostre balangi stanowiły jego codzienność.

Po latach szalonego życia uczuciowego (dwa anulowane śluby, a potem dwukrotne małżeństwo i dwukrotny rozwód z Melanie Griffith), w 1999 poślubił sporo młodszą od siebie Kelly Phleger, z którą ma troje dzieci. Jak wspominał w jednym z wywiadów: "W rzadkim u mnie momencie jasności umysłu poprosiłem tę kobietę o rękę i do dziś wydaje mi się, że jest pod wpływem zaklęcia. Dlatego błagam, proszę nie pstrykać, bo Bóg jeden wie, co będzie, jak się otrząśnie".

Reklama

Założenie nowej rodziny zbiegło się też w czasie z powtórnymi narodzinami aktora - Don Johnson przez wiele lat walczył z nałogiem narkotykowym i nadwagą, ale z obu tych bitew wyszedł zwycięsko.

Dzięki wsparciu rodziny stanął mocno na nogach i na powrót zaczął pojawiać się na ekranie. W 1993 roku założył firmę producencką, która zajmuje się głównie tworzeniem seriali telewizyjnych.

Zafascynowany klimatami wietnamskimi, jest właścicielem wyspy Bamboo, która leży u wybrzeża Wietnamu oraz restauracji Ana Mandara, serwującej dania kuchni wietnamskiej.

W tym roku skończył 70 lat. Cieszy się życiem. I z zainteresowaniem obserwuje rozwijającą się bujnie karierę Dakoty, swojej córki, która wzięła udział w serii pieprznych filmów o Greyu i przejęła po ojcu zaszczytne miano naczelnej skandalistki w rodzinie.

***Zobacz także***

Richard Gere

Choć na wielkim i małym ekranie pojawiał się od lat 70., prawdziwe szaleństwo na jego punkcie zaczęło się w roku 1990 , gdy wcielił się w rolę bogatego (i romantycznego) biznesmana Edwarda Lewisa w filmie "Pretty Woman". Z ekranową partnerką Julią Roberts połączył go nawet krótki romans, jednak związek nie przetrwał. 

Lista kochanek Richarda jest z resztą znacznie dłuższa i pojawiają się na niej takie nazwiska jak Diana Ross, Kim Basinger czy Uma Thurman. Przez 4 lata był mężem supermodelki Cindy Crawford, ale także u jej boku nie znalazł szczęścia.

W 2013 roku, w wieku 64 lat rozwiódł się po raz kolejny, z aktorką Carey Lowell. I kiedy wszyscy myśleli już, że Richard Gere zajmie się w życiu wyłącznie odpoczynkiem i medytacją (aktor od lat jest zafascynowany filozofią Wschodu), aktor udowodnił, że u progu 70. urodzin nie zamierza przejmować się swoim wiekiem.

W kwietniu 2017 Gere ożenił się z 35 lat młodszą Hiszpanką, Alejandrą Silvą. W lutym 2019 para powitała na świecie syna. Aktualnie oczekują na potomka numer dwa.

***Zobacz także***

Kevin Costner

Obecność w branży filmowej zaczął od filmów erotycznych, na szczęście w porę zdecydował się poczekać na nieco ambitniejsze propozycje zawodowe. Szczyt jego filmowej kariery to lata 90. Za "Tańczącego z wilkami" otrzymał wtedy dwa Oscary, występ w filmie "Bodyguard" w 1992 roku przyniósł mu ogromną popularność i jeszcze większe powodzenie u kobiet. 

Z pierwszą żoną, Cindy Silvą, z którą ma troje dzieci, rozwiódł się w 1994 roku. Dokładnie dekadę później ożenił się z Christine Baumgartner, młodszą o niemal 20 lat córką bogatego przedsiębiorcy, byłą modelką, projektantką torebek, śliczną i zakochaną w Costnerze po uszy. Mają troje dzieci. Costner po dziś dzień występuje na ekranie, reżyseruje i produkuje filmy.

Za kilka tygodni aktor będzie obchodził 65. urodziny. Cieszy się życiem, pracą i rodziną. I wciąż wygląda świetnie.

***Zobacz także***

Tom Cruise

Gdy pojawił się na ekranie na początku lat 80., niemal od razu został ogłoszony naczelnym przystojniakiem Hollywood. Prawdziwy wybuch popularności nastąpił w roku 1986, gdy wcielił się w rolę pewnego siebie pilota Mavericka w filmie "Top Gun". 

Potem było wiele kolejnych, znamienitych tytułów: "Urodzony 4 lipca", "Ludzie honoru", "Firma" czy "Oczy szeroko zamknięte", odważny obyczajowo film ze sporą dawką nagości, w którym wystąpił z ówczesną żoną, Nicole Kidman.

Trzykrotnie żonaty i trzykrotnie rozwiedziony: z Mimi Rogers, Nicole Kidman i Katie Holmes. Co jakiś czas w mediach pojawiają się plotki o kolejnych romansach aktora, ale póki co Cruise nie zdecydował się na żonę numer cztery.

Wciąż występuje na wielkim ekranie, wciąż wygląda świetnie, choć fascynacja kościołem scjentologów, która trwa od lat 90. sprawia, że Cruise ma tylu sympatyków, co wrogów.

Harrison Ford

Najstraszy w naszym zestawieniu, urodzony w 1942 roku Ford zyskał ogromną popularność dzięki występom w cyklach "Gwiezdne Wojny" i "Indiana Jones" w latach 70. i 80. Prezentował tam ogromny talent aktorski i jeszcze większy urok osobisty. Lista świetnych filmów, w których wystąpił Ford, jest jednak znacznie dłuższa. Wielokrotnie tytułowany licznymi nagrodami filmowymi, nigdy nie otrzymał Oscara. 

Dwukrotnie rozwiedziony: z Mary Marquardt i Melissą Mathison. W 2010, ku rozpaczy wszystkich jego fanek, ożenił się po 8 latach nieformalnego związku z Calistą Flockhart. Aktorka, znana głównie z roli szalonej prawniczki Ally McBeal, jest o 22 lata młodsza od Forda. Wyglądają na bardzo szczęśliwych, a aktor wydaje się być najlepszym potwierdzeniem teorii, że w małżeństwie do trzech razy sztuka.

Harrison Ford wciąż jest aktywny zawodowo, choć role wybiera dziś zdecydowanie rozważniej.

Ma 77 lat i wciąż bardzo wiele uroku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy