Reklama

Reklama

Polskie gwiazdy, które wygrały walkę z rakiem

Lekarze coraz częściej apelują, że największym orężem w walce z nowotworem jest profilaktyka. Nie sposób nie przyznać im racji – wcześnie wykryty rak piersi, jelit, płuc czy nerek jest w zdecydowanej większości przypadków wyleczalny. Motywacją do regularnych badań mogą być też historie osób publicznych, które wygrały walkę z chorobą. Ich przykład pokazuje, że słowo „rak” nie musi być jednoznaczne z wyrokiem. Zobaczcie, które polskie gwiazdy wyszły z tego starcia obronną ręką.

Przypadek Weroniki Książkiewicz pokazuje, że rak czyha na osoby w każdym wieku - także te prowadzące zdrowy tryb życia, wysportowane i tryskające optymizmem. 37-letnia dziś, piękna aktorka zachorowała prawie 10 lat temu. Przez jakiś czas utrzymywała to w tajemnicy. Dopiero, gdy miała pewność, że koszmar się zakończył, opowiedziała o nim publicznie.

Reklama

Książkiewicz miała raka rdzenia kręgowego, który groził m.in. całkowitym paraliżem nóg. O niedyspozycji aktorki widzowie dowiedzieli się podczas jej występów w programie "Taniec z gwiazdami". Z dnia na dzień zrezygnowała z dalszego udziału w show, wymawiając się kontuzją. Okazało się, że przyczyną był wspomniany nowotwór, do czego Weronika przyznała się po czasie w "Dzień dobry TVN".

Aktorka przeszła skomplikowaną operację kręgosłupa, która na szczęście przyniosła spodziewany rezultat. Jej synek Borys miał wtedy zaledwie kilkanaście miesięcy. "Doceniłam życie, doceniłam najprostsze czynności i to, że mogę je wykonać. Nigdy nie zapomnę ludzi, których spotkałam w szpitalu. Wielu z nich nie miało tyle szczęścia, co ja" - mówiła w dwa lata po zabiegu. Do dziś nie może uprawiać sportów wymagających zwiększonego wysiłku. Na szczęście aktorka czuje się i wygląda świetnie!

Dowiedz się więcej na temat: nowotwór | rak | gwiazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje