Qczaj udostępnił nagranie z Kamilem Durczokiem

Śmierć Kamila Durczoka wywołała lawinę komentarzy. Od kilku dni dziennikarza wspominają nie tylko osoby z branży medialnej, ale również gwiazdy i celebryci. Wśród nich jest Daniel Qczaj – trener i motywator, który na swoim instagramowym profilu podzielił się archiwalnym nagraniem, w którym występuje Kamil Durczok.

Pogrzeb Kamila Durczoka odbył się 19 listopada
Pogrzeb Kamila Durczoka odbył się 19 listopadaKasia ZarebmaEast News

Kamil Durczok zmarł we wtorek, 16 listopada. Bezpośrednią przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie krążenia, które nastąpiło w wyniku zaostrzenia się przewlekłej choroby. Pogrzeb jednego z najbardziej znanych polskich dziennikarzy odbył się trzy dni później - w piątek, 19 listopada. Kamil Durczok spoczął na cmentarzu w Katowicach, a na uroczystości pojawiła się rodzina i przyjaciele dziennikarza.

Gwiazdy wspominają Kamila Durczoka

Mimo że od śmierci Kamila Durczoka minęło już kilka dni, osoby ze świata mediów i show biznesu wciąż dzielą się wspomnieniami o dziennikarzu. Niedawno głos zabrał Daniel Qczaj - znany trener wyznał, że Kamil Durczok miał spory wpływ na jego karierę. Jak wyznał w rozmowie z dziennikarką portalu Jastrząb Post, Karoliną Motylewską, to właśnie Durczok zorganizował jego pierwszy trening na stadionie w Chorzowie.

"Te słowa, które mi powiedział, dodały mi w tamtym momencie skrzydeł. Zamierzam wrzucić to nagranie. Nie chciałem w dzień, kiedy wszyscy wrzucali jakieś wspomnienia z nim, bo też nie mam potrzeby wyciągania tego. Natomiast ma to dla mnie jakieś znaczenie sentymentalne i na pewno się tym podzielę" - wyznał Qczaj.

Qczaj udostępnił nagranie z Kamilem Durczokiem
Qczaj udostępnił nagranie z Kamilem DurczokiemTOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVNEast News

Qczaj opublikował nagranie z Kamilem Durczokiem

Rzeczywiście, niedługo później, w instagramowej relacji Qczaja pojawiło się archiwalne nagranie krótkiego dialogu, zarejestrowanego na stadionie w Chorzowie.

"Proszę państwa, Kamil Durczok" - przedstawił dziennikarza trener.

" Nie wiem... czy gwarą? Mam godać, czy mam mówić" - upewnił się pochodzący ze Śląska dziennikarz.

"Co byś chciał powiedzieć do moich bab i do moich chłopów"? - spytał Qczaj.

"Teraz szykujcie się na godzinę takiego wysiłku i takiej jazdy, że... Jedziemy z tym rzyciem" - odpowiedział dziennikarz (#jedziemyztymrzyciem to hashtag używany przez trenera i jego podopiecznych. Słowo "rzyć" w śląskiej gwarze oznacza pośladki).

Choć filmik ma optymistyczny charakter, w aktualnym kontekście staje się wyjątkowo wzruszający. Tym bardziej, że Qczaj opatrzył wideo komentarzem: "... rok 2018, totalny początek mojej kariery, Kamil zorganizował mój pierwszy trening na Stadionie Śląskim w Chorzowie i dodał wiary w moje nieopierzone skrzydła. Spoczywaj w pokoju Kamil" - czytamy w jego relacji.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas