Robbie Williams, Elton John - gwiazdy bez komórek

Choć jest jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki pop w Wielkiej Brytanii, a jego konto na Instagramie obserwuje 2 mln użytkowników, Robbie Williams wyznał, że od 2006 r. nie ma telefonu komórkowego. W tym postanowieniu nie jest odosobniony.

Robbie Williams zrezygnował z używania telefonu komórkowego
Robbie Williams zrezygnował z używania telefonu komórkowego AFPEast News

- Nie mam telefonu od 2006 roku. Zawsze jestem przy komputerze, zawsze mam wi-fi... Pozbyłem się telefonu, ponieważ ich nie lubię - Robbie Williams wyznał podczas programu Back of the Net. Przyznał, że jego profilami w mediach społecznościowych zarządzają inni.

Williams nie jest jedyną gwiazdą, która stroni od telefonów komórkowych. W 2016 r. Elton John powiedział, że nie jest posiadaczem takowego, skarżył się również na ich powszechne użycie.

- Zanim w telefonach komórkowych zostały zainstalowane aparaty mogłeś pozwolić sobie na szaleństwo i nikt nie był w stanie zrobić ci zdjęcia - co zresztą zdarzało mi się wiele razy. Niestety wszystko się zmieniło wraz z pojawieniem się technologii. Teraz wyjście to wyzwanie - przyznał Elton John.

Do tego grona dołączają również aktorka Shailene Woodley, a także reżyser Werner Herzog, który brak telefonu argumentował względami bezpieczeństwa.

- Lubię być czasem niedostępny. A jednocześnie lubię wiedzieć, że żaden haker lub żaden wrogi rząd nie byłby w stanie mnie wyśledzić - uzasadnił swoją decyzję reżyser.

Podobne ustępstwa od wszechobecnej technologii poczynił nagradzany Oscarem aktor Eddie Redmayne, który porzucił smartfona na rzecz staromodnego telefonu bez dostępu do internetu.

- Zalew e-maili był ciągły i próbowałem za tym nadążyć, kosztem życia i tego tu i teraz - powiedział.

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas