Reklama

Reklama

Robert Downey Jr najlepiej opłacanym aktorem

Największym krezusem wśród hollywoodzkich aktorów, drugi rok z rzędu, jest Robert Downey Jr. "Forbes" oszacował, że przez ostatnie 12 miesięcy zarobił on 75 mln dolarów. Od trzech lat jego zarobki oscylują na podobnym poziomie.

Rekordowe zarobki Robert Downey Jr zawdzięcza udziałowi w cyklu filmów o przygodach komiksowego superbohatera "Iron Mana". Aktor już czterokrotnie wcielił się w miliardera Tony'ego Starka, który zbudował supernowoczesną zbroję, by walczyć ze złem.

Reklama

49-letni gwiazdor ma też inne powody do radości. W listopadzie po raz trzeci zostanie ojcem. Na świat przyjdzie jego pierwsza córka.

Magazyn "Forbes" na drugim miejscu najlepiej zarabiających aktorów umieścił Dwayne'a Johnsona. Do jego skarbonki wpadły 52 mln dolarów. Były wrestler od lat jest dyżurnym twardzielem Hollywood. Kokosy przynosi mu seria o samochodowych gangach "Szybcy i wściekli". 25 lipca do polskich kina wchodzi jego nowy film - "Herkules".

Na ostatnim miejscu podium znalazł się Bradley Cooper. Aktor, którego role komediowe ("Kac Vegas") łączy z ambitniejszymi ("American Hustle"), zgarnął 46 mln dolarów.

Tuż za podium znalazł się Leonardo DiCaprio. Na 39 mln dolarów zapracował, grając w "Wielkim Gatsbym" i "Wilku z Wall Street".

Magazyn "Forbes" zbadał dochody gwiazd od czerwca 2013 r. do czerwca 2014 r. Zbierając dane do rankingu, dziennikarze rozmawiał z agentami, producentami i innymi ludźmi, którzy pracują w branży rozrywkowej. Zarobki są kwotami brutto.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje