Waleczne serce: Lizzie Velasquez

Niezwykła dziewczyna, która dzięki sile charakteru potrafiła stawić czoła niezwykle rzadkiej chorobie.

Ma 26 lat i waży zaledwie 26 kilogramów. Nigdy się nie odchudzała, a wręcz przeciwnie - spożywa nawet 8 tysięcy kalorii dziennie. Elizabeth "Lizzie" Velasquez, bo o niej mowa, urodziła się z niezwykle rzadką wadą genetyczną, która nie pozwala jej przybrać na wadze.

Reklama

Zaburzenie to spowodowało, że zawsze wyglądała inaczej, niż większość rówieśników. Odmienna aparycja przysporzyła jej wielu nieprzyjemnych sytuacji, sprawiając, że długo walczyła o akceptację innych.

Począwszy od najmłodszych lat Lizzie była wytykana palcami, a jako nastolatka natknęła się na filmik w sieci, w którym okrzyknięto ją "najbrzydszą kobietą świata". Niewybredne komentarze pod nim - a to bardzo lekkie określenie - sprawiły jej wielki ból, ale z czasem doświadczenie to sprawiło, że życie Lizzie obróciło się o 180 stopni.

Postanowiła, że chce być postrzegana nie przez pryzmat wyglądu, ale przez życiowe osiągnięcia. Dzięki niezwykłej sile charakteru Lizzie potrafiła stawić czoła własnym problemom, by zaraz potem zacząć pomagać innym. Została aktywistką działającą na rzecz zapobiegania przemocy w szkołach, której sama doświadczyła.

Losy Lizzie od maja będzie można śledzić w programie "Waleczne serce: Lizze Velazquez" (premiera 22 maja na Nat Geo People).

materiały prasowe

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje