Reklama

Reklama

WhatAnnaWears i środowisko

Sprzątanie Świata już za nami, ale o środowisko dbać trzeba cały rok. Blogerka modowa i podróżniczka Anna Skura, bardziej znana jako WhatAnnaWears, zdradza, jak dba o środowisko również podczas swoich podróży.

WhatAnnaWears udowadnia, że nawet podczas podróży można żyć w zgodzie z naturą. "W odwiedzanych krajach swój pobyt staram się spędzać tak, żeby moja obecność nie miała negatywnego wpływu na naturę" - mówi i dodaje, że w tym celu chętnie wspiera lokalne ekologiczne inicjatywy. Podczas pobytu w Maroku brała udział w cyklicznych sprzątaniach plaż, organizowanych przez lokalną społeczność.

"W Indonezji, a szczególnie na Bali, gdzie spędzam dużo czasu, jest spory problem z zarządzaniem odpadami. Tutaj często jedynym sposobem ich utylizacji jest palenie śmieci, co powoduje emisje toksyn. Na Bali jest bardzo silny ruch ekologiczny ludzi, którzy aktywizują lokalną społeczność, promują oszczędzanie wody i zrównoważoną turystykę" - opisuje blogerka.

Reklama

Jak mówi, stara się również edukować ludzi, których spotyka na swojej drodze.

Skura podkreśla, że oprócz udziału w akcjach poza granicami Polski, zawsze stara się "prowadzić zrównoważone życie i zwraca uwagę nawet na najmniejsze rzeczy, które mogą przyczyniać się do polepszenia warunków na Ziemi".

"Dbam o środowisko począwszy od tak prozaicznych rzeczy, jak niemarnowanie wody, kiedy myję zęby - zakręcam ją , kiedy nie jest konieczna, przez segregację śmieci czy zakup produktów w ekologicznych opakowaniach z recyclingu" - tłumaczy.

Choć zdaje sobie sprawę, że jeżdżenie autem samo w sobie nie jest do końca pro-eco, jednak - jak mówi - jej samochód posiada szereg ekologicznych rozwiązań. "Kiedy nie muszę korzystać z samochodu, wybieram rower" - podkreśla.

(PAP Life)


PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy