Wiktor Zborowski o ponad 50-letnim związku z Marią Winiarską. "Nie jestem łatwy w obsłudze"

Są już razem ponad 52 lata, a małżeństwo tworzą od 46 - te liczby robią wrażenie! Maria Winiarska i Wiktor Zborowski są nie tylko parą z długoletnim stażem, ale i niezwykle szczęśliwą. Mają dwie ukochane córki i doczekali się już trzech wnuczek. Jaki jest ich przepis na tak udany związek?

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski poznali się jeszcze na studiach aktorskich
Maria Winiarska i Wiktor Zborowski poznali się jeszcze na studiach aktorskichArtur ZawadzkiEast News

Winiarska i Zborowski - aktorska para w ponad 50-letnim stażem

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski to aktorskie małżeństwo mające jeden z najdłuższych staży w polskim show-biznesie. Para obchodziła w tym roku 46. rocznicę ślubu, natomiast związek tworzą już ponad 52 lata!

Para poznała się na studiach w warszawskiej Akademii Teatralnej. Miłość przyszła szybko, jednak Zborowski i Winiarska ślub wzięli dopiero po 6 latach związku. Okazuje się, że między małżonkami nie ma zgodności co do liczenia ich stażu.

Wiktor twierdzi, że to, co było przed ślubem, się nie liczy. On czci te 44 lata, od kiedy jesteśmy małżeństwem. A ja jednak upieram się, by celebrować 50 lat razem, bo przecież poznaliśmy się w szkole teatralnej i szybko zaczęliśmy ze sobą chodzić
mówiła Winiarska w 2020 roku "Faktowi"

Wiktor Zborowski o przepisie na długie, udane małżeństwo

Takie liczby w pewnością robią wrażenie i sprawiają, że wiele osób może zastanawiać się nad receptą na tak długie i udane wspólne życie. Zborowski twierdzi, że nie ma jednego przepisu na udane małżeństwo. Aktor śmieje się także, że podziwia wytrzymałość żony, bo czasem bywa z nim trudno.

Nie wiem, jaka jest recepta. To jest bardzo ciężka praca, bez dni wolnych, bez urlopów. Ja się sam sobie dziwię, że ona tyle ze mną wytrzymała, bo nie jestem taki łatwy w obsłudze
opowiada aktor w rozmowie z "Co za tydzień"

Zborowski podkreśla, jak ważny może być dla związku współdzielony zawód. W przypadku jego małżeństwa i profesji jest to niezwykle istotne w kontekście zrozumienia jej specyfika i bycia wyrozumiałym dla siebie nawzajem.

Wiem, co to znaczy być przed premierą, ona też wie, co to znaczy być przed premierą, więc rozumiemy specyfikę zawodu, który uprawiamy, w związku z tym mamy trochę wyrozumiałości dla siebie w tym względzie
zwraca uwagę Zborowski

Rodzina Marii Winiarskiej i Wiktoria Zborowskiego

Małżeństwo doczekało się dwóch ukochanych córek - 40-letniej obecnie Hanny i 5 lat młodszej Zofii. Pierwsza z nich jest prezenterką telewizyjną, druga natomiast poszła w ślady rodziców i została aktorką. Winiarska i Zborowski doczekali się już trzech wnuczek. Cała rodzina jest ze sobą bardzo zżyta.

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 40: Michał SzczygiełINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas