Reklama

Reklama

Wygrać ze skórką

Pomarańczową, oczywiście! Odliczanie do sezonu bikini rozpoczęte, więc pora pokonać cellulit!

Choć potyczka z nim może być długa i żmudna, odpowiednio przygotowana na pewno wygrasz.

Cellulit nazywany jest już chorobą cywilizacyjną i wbrew pozorom nie wiąże się z nadwagą. Tryb życia i dieta mogą przyspieszać jego powstanie lub... pomóc go zwalczyć. Zacznij od odrobiny ruchu - zamień samochód na rower, a zamiast jechać windą, wejdź po schodach. Wyeliminuj z diety zbędne tłuszcze: wystarczy, że czerwone mięso zamienisz na ryby i zrezygnujesz ze smażenia na rzecz gotowania lub pieczenia.

Reklama

Zamiast słodyczy i słonych przekąsek jedz dużo warzyw i owoców. Kluczową rolę w walce z cellulitem odgrywa picie dużej ilości wody, która oczyszcza organizm. Warto też stosować specjalne preparaty doustne, które pomagają komórkom pozbywać się toksyn i zapobiegają zatrzymywaniu wody.

Równie ważne jest zadbanie o powierzchnię skóry. Balsamy antycellulitowe, które zawierają stymulujące skórę składniki (np. kofeinę lub algi morskie), powinnaś stosować codziennie, najlepiej rano i wieczorem. Nie wystarczy jednak wsmarować produkt w ciało. Żeby jego działanie było efektywne, wykonuj masaż nóg: przez około 2 minuty energicznie przesuwaj dłonie od dołu ku górze, mocno przyciskając je do ciała. Kilka klapsów na zakończenie masażu pobudzi krążenie. Możesz także użyć specjalnego masażera. Pierwsze efekty zobaczysz już po 14 dniach. Powodzenia!

Więcej informacji znajdziesz w magazynie o gwiazdach SHOW

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy