Zofia Zborowska dała córce oryginalne imię. W Polsce nosi je ponad 2 tysiące kobiet

Zofia Zborowska spełnia się jako żona, matka i opiekunka psów. Niedawno ogłosiła, że wraz z mężem Andrzejem Wroną spodziewają się drugiego dziecka. Wiele osób zastanawia się, jak będzie miało na imię. Pierwsza córka pary aktorki i siatkarza nazywa się Nadzieja. Skąd pochodzi to imię i ile osób w Polsce je nosi?

Zofia Zborowska dała córce oryginalne imię
Zofia Zborowska dała córce oryginalne imięJarosław AntoniakMWMedia

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona wybrali oryginalne imię dla córki

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona to znane artystyczno-sportowe małżeństwo. Kobieta jest córką pary znakomitych aktorów - Marii Winiarskiej i Wiktora Zborowskiego. Sama również poszła w ich ślady i występuje w teatrze oraz filmach i serialach. Z kolei mężczyzna jest siatkarzem, który w 2014 roku zdobył z reprezentacją Polski mistrzostwo świata.

Para jest razem od kilku lat, a od 2019 roku tworzą szczęśliwe małżeństwo. Wychowują córeczkę Nadzieję oraz adoptowaną ze schroniska suczkę Wiesławę i od niedawna również drugą, Krysię. Zborowska i Wrona prowadzą aktywne życie, które dokumentują w swoich mediach społecznościowych, choć chronią prywatność dziecka, zakrywając mu twarz.

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona
Zofia Zborowska i Andrzej Wrona Pawel WrzecionMWMedia

Nadzieja kilka miesięcy temu skończyła dwa latka, a jej rodzice wyprawili huczną imprezę urodzinową. Niedawno Zborowska i Wrona ogłosili, że spodziewają się drugiego dziecka. Nie znamy jeszcze jego płci i imienia. Można jednak spodziewać się kolejnego oryginalnego wyboru.

Nadzieja - pochodzenie i popularność imienia

Nadzieja to imię nawiązujące do jednej z trzech cnót boskich (obok wiary i miłości). Patronkami tego imienia są św. męczennica Nadzieja, córka św. Zofii, a także błogosławiona Nadzieja od Jezusa Alhama Valera. Nadzieje obchodzą swoje imieniny 15 maja, 1 sierpnia oraz 30 września.

Nadzieja jest niezwykle oryginalnym imieniem. W Polsce noszą je 2122 kobiety. W ostatnich kilku latach można zauważyć wzrost popularności tego imienia - w 2022 roku nadano je 33 razy, podczas gdy jeszcze 5 lat wcześniej było to jedynie osiem.

Świeży aromat zmierzchu
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas