Horoskop runiczny na 2023 rok. Sprawdź swój znak w nordyckiej astrologii!

Horoskop runiczny na 2023 rok pozwala nam lepiej przygotować się na to, co czeka nas w przyszłości. Losujemy runy dla wszystkich znaków zodiaku i wyjaśniamy, co oznaczają zgodnie z nordycką astrologią. Wyjaśniamy również, jak sprawdzić znak runiczny, przypisany do daty oraz godziny urodzenia konkretnej osoby.

Wiedza, jak wróżyć z run, przydaje się w codziennym życiu. Pozwala poznać odpowiedzi na nurtujące nas pytania
Wiedza, jak wróżyć z run, przydaje się w codziennym życiu. Pozwala poznać odpowiedzi na nurtujące nas pytania123RF/PICSEL

 • Tradycyjny horoskop runiczny opiera się na 24 tajemniczych symbolach. Dla ludów skandynawskich początkowo były one przede wszystkim alfabetem służącym do komunikacji, jednak bardzo szybko stały się również sposobem, aby dowiedzieć się, co przyniesie przyszłość
 • Podobnie jak dawniej, również i dziś znajomość runicznego znaku zodiaku opartego o datę i godzinę urodzenia, może pomoc nam lepiej poznać siebie. Znaki runiczne i ich znaczenie ujawniają nasze predyspozycje i cechy osobowości, z których często nawet nie zdajemy sobie sprawy
 • Ujawniamy, jaka runa ochronna patronuje poszczególnym osobom zgodnie z nordycką astrologią. W formie ciekawostki przedstawiamy również horoskop runiczny na 2023 rok, losując symbole w formie wróżby rocznej dla każdego z 12 znaków zodiaku

Runiczny znak zodiaku. Jak sprawdzić swoją runę urodzenia?

Znajomość runy urodzeniowej pomoże nam lepiej zrozumieć własne myśli, zachowania i wybory w codziennym życiu. Aby poznać przypisany do nas symbol, możemy po prostu skorzystać ze specjalnie przygotowanych tabeli.

Określają one przeznaczoną nam runę na podstawie daty i godziny naszego urodzenia. To zaś oznacza, że runy urodzeniowe zostają nam nadane w chwili przyjścia na świat raz na całe życie i nie możemy ich zmienić.

24 znaki runiczne i ich znaczenie. Koniecznie sprawdź swój

Wyróżniamy w sumie 24 runy, które w zależności od interpretacji podzielone na 12 miesięcy roku (jeden runiczny znak zodiaku na połowę miesiąca) lub 24 godziny składające się na dobę (jeden runiczny znak na godzinę).

Runy urodzeniowe przypisane do dat wraz z interpretacją kształtują się następująco:

 • Perdo: 13 stycznia - 28 stycznia - runa osób tajemniczych, obdarzonych dobrą intuicją, a jednocześnie rodzinnych i bardzo cierpliwych.
 • Algiz: 28 stycznia-13 lutego - runa błyskotliwych i odważnych ludzi sukcesu, otwartych na nowe wyzwania, wyjątkowo odpornych na stres. 
 • Sowelo: 13 lutego - 27 lutego - runa osób pozytywnych, dynamicznych i pełnych pasji. W życiu na ogół mają szczęście i cieszą się dobrym zdrowiem.  
 • Tiwaz: 27 lutego - 14 marca - runa osób odważnych i zdeterminowanych na osiąganie wyznaczonych celów. Takie osoby na ogół nie mają również problemów ze znalezieniem potencjalnego partnera. 
 • Berkano: 14 marca - 30 marca - runa osób czułych i opiekuńczych, które potrafią wysłuchać innych i otrzymały od losu dar przebaczania. Zazwyczaj są to również świetni rodzice. 
 • Ehwaz: 30 marca - 14 kwietnia - runa osób, które lubią chodzić w życiu własnymi drogami. Pozostają wierne swym autorytetom i chętnie rozwijają kolejne zainteresowania. 
 • Mannaz: 14 kwietnia - 29 kwietnia - runa osób inteligentnych i kulturalnych, które są pełne szacunku wobec innych ludzi i uwielbiają zdobywać wiedzę z kolejnych dziedzin.
 • Laguz: 29 kwietnia - 14 maja - runa osób, które stale poszukują sensu życia. Marzycieli, którzy jednak pragną odnaleźć pewny punt w swoim życiu. Charakteryzuje ich umiejętność spojrzenia na konkretne sprawy z różnych perspektyw. 
 • Ingwaz: 14 maja - 29 maja - runa osób ambitnych i wytrwałych, które zarażają innych pozytywną energią. Los sprzyja im w życiu prywatnym i zawodowym i pomaga znajdować niekonwencjonalne rozwiązania. 
 • Othala: 29 maja - 14 czerwca - runa ludzi elastycznych i niekonfliktowych, którzy mają dar do zarabiania pieniędzy i zjednywania sobie ludzi. Jeśli cokolwiek w życiu nie idzie po ich myśli, szybko znajdują dla siebie nową drogę.
 • Dagaz: 14 czerwca - 29 czerwca - runa dagaz jest symbolem pełni szczęścia. Osoby, które wspiera, są więc niejako "urodzone pod szczęśliwą gwiazdą". Potrafią zauroczyć sobą innych ludzi i zawsze znajdują kreatywne rozwiązania w pracy. 
 • Fehu: 29 czerwca - 14 lipca - runa osób, dla których w życiu wartością nadrzędną jest status, poczucie bezpieczeństwa i dobra reputacja. Kreowanie odpowiednie wizerunku często jest dla nich celem samym w sobie. 
Runy urodzeniowe są przypisane do daty naszego urodzenia
Runy urodzeniowe są przypisane do daty naszego urodzenia123RF/PICSEL
 • Uruz: 14 lipca - 29 lipca - to runa, która nadaje ludziom ponadprzeciętną moc, motywuje do zmian i rozwoju. Takie osoby nie poddają się przeciwnościom losu, a potrafią wykorzystać je na swoją korzyść. Po prostu cieszą się życiem.
 • Thurisaz: 29 lipca - 13 sierpnia - wspiera ludzi o nietuzinkowym charakterze - analityków, którym jednak nie brak waleczności i siły, aby bronić własnych pomysłów. To również osoby przebojowe, które potrafią zawalczyć o siebie. 
 • Ansuz: 13 sierpnia - 29 sierpnia - runa osób o niezwykłej intuicji i samoświadomości. Artystów, którzy potrafią wejrzeć w głąb siebie i ubierać swoje myśli w piękne słowa. 
 • Raidho: 29 sierpnia - 13 września - jest symbolem podróżników, osób aktywnych i stale się rozwijających. Takie osoby na ogół nie boją się zmian i potrafią wyciągać wnioski z błędów przeszłości. 
 • Kenaz: 13 września - 28 września - runa osób, które w każde zadanie angażują się z wyjątkową pasją i entuzjazmem. Zapał towarzyszy im również w sferze erotycznej. To osoby dość kochliwe, dobrzy kochankowie.
 • Gebo: 28 września - 13 października - osoby, którym patronuje runa Gebo, mają szczęście w miłości. Są świetnymi partnerami, lojalnymi i oddanymi. Nigdy nie wybaczają zdrady i są zawsze gotowe wysłuchać swoich przyjaciół.
 • Wunjo: 13 października - 28 października - ta runa jest symbolem nadziei, ale i ostrzeżeniem przed możliwym rozczarowaniem. Osoby, które mają ją w swoim horoskopie runicznym, czerpią radość z życia, w którym skupiają się na spełnianiu swoich marzeń. Nie omijają ich przeciwności losu, ale świetnie sobie z nimi radzą.

 • Hagal: 28 października - 13 listopada - osobom urodzonym na przełomie października i listopada przewodzi nieprzewidywalna runa Hagla. Oznacza to osoby o gwałtownej naturze, nieco porywcze i niezdecydowane. Za to umiejące jasno sygnalizować własne potrzeby.
 • Nauthiz: 13 listopada - 28 listopada - runa osób o dużej samoświadomości, które znają swoje wady i ograniczenia. Są cierpliwe i pełne zrozumienia. Potrafią wysłuchać innych i pomóc bliskim w potrzebie.
 • Isa: 28 listopada - 13 grudnia - charakteryzuje osoby o spokojnym usposobieniu. Nieco wycofane, lecz czujne i posiadające dar obserwacji. Los nie zawsze bywa dla nich łaskawy, ale z każdej porażki potrafią wyciągnąć cenną lekcję.
 • Jera: 13 grudnia - 28 grudnia - jera jako runa, nakazująca podejmować jedyne przemyślane decyzje, przewodzi osobom zdecydowanym i niezłomnym niczym skała. To ludzie uczciwi i nieprzekupni, którzy w życiu nie godzą się na niesprawiedliwość. 
 • Eihwaz: 28 grudnia - 13 stycznia - runa osób urodzonych na przełomie roku wspiera osoby niezależne, które wierzą, że w życiu wszystko jest możliwe. Wytrwałe w walce o własne ideały, potrafiące dostrzec sens w każdym zdarzeniu. 

Horoskop runiczny na 2023 rok dla wszystkich znaków zodiaku

Popularną wróżbą w ostatnim czasie stało się losowanie konkretnej runy dla każdego z 12 znaków zodiaku. Co czeka nas w nowym roku kalendarzowym? Kogo czeka spokojny okres, a kto powinien zachować ostrożność? Oto roczny horoskop runiczny na 2023 rok.

Horoskop runiczny na 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Na co trzeba uważać?
Horoskop runiczny na 2023 dla wszystkich znaków zodiaku. Na co trzeba uważać?123RF/PICSEL
 • Horoskop runiczny dla Barana - runa Ansuz

W nowym roku zodiakalne Barany czeka życiowy egzamin. Runa Ansuz wyraźnie sygnalizuje, że osoby spod tego znaku nie powinny pochopnie podejmować ważnych decyzji. Otworzy się przed nimi wiele "nowych drzwi". Los przestrzega, że ich porywcza natura tym razem może okazać się wyjątkowo zwodnicza. Postawi jednak na ich drodze osobę, która udzieli im cennej wskazówki. Warto więc pozostać otwartym na rady ze strony najbliższych, którzy najprawdopodobniej pomogą uniknąć tarapatów.

 • Horoskop runiczny dla Byka - runa Ehwaz

Runa Ehwaz w horoskopie runicznym na 2023 rok zwiastuje Bykom miłe niespodzianki. Być może czeka je więc daleka podróż lub nieoczekiwana wizyta osoby, z którą od dawna chciały się zobaczyć. Większa część roku na pewno będzie jednak dla osób spod tego znaku korzystnym czasem. 

 •  Horoskop runiczny dla Bliźniąt - runa Wunjo

2022 rok był dla zodiakalnych Bliźniąt czasem wielu rozczarowań i życiowych prób. Na szczęście kolejne miesiące będą kształtować się pomyślnie. Runa Wunjo wyraźnie zwiastuje szczęście wkraczające do życia osób urodzonych na przełomie czerwca i maja. Koło karmy właśnie zaczyna odwracać się na ich korzyść.

 • Horoskop runiczny dla Raka - runa Sowelo

Runa sowelo wskazuje, że zodiakalne Raki wkrótce podejmą kluczową dla siebie decyzję. Los daje im siłę, aby zmieniły swoje życie na lepsze. 2023 rok to dobry czas na pokonanie przeciwności losu, radykalne odcięcie się od toksycznych ludzi czy zmianę pracy na wymarzone zajęcie. Nie warto się bać podejmować radykalnych kroków.

 • Horoskop runiczny dla Lwa - runa Laguz

Pewność siebie może być teraz zgubna dla Lwów, dla których przestrogą na 2023 rok jest runa Laguz. Nie warto słuchać nieszczerych pochlebców. W niespodziewanym momencie może się bowiem okazać, że ta osoba wbija im nóż w plecy. Czasem dobrze jest się wyciszyć i posłuchać własnej intuicji, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Umysł sam potrafi ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Trzeba jedynie go wysłuchać.

 • Horoskop runiczny dla Panny - runa Hagal

Runa Hagal w horoskopie runicznym zodiakalnej Panny wcale nie musi być złym omenem. Los po prostu daje do zrozumienia, że nie wszystko można kontrolować. Osoby spod tego znaku niekiedy powinny działać bardziej spontanicznie. Być może w ich życiu dojdzie do wydarzeń, na które nie będą miały żadnego wpływu. Walka z losem przyniesie jedynie efekt odwrotny od zamierzonego.

 • Horoskop runiczny dla Wagi - runa Isa

Wagi w 2023 roku będą prowadzone przez runę zakończeń - Isę. Być może dojdzie do ochłodzenia stosunków w związku, zerwania znajomości z przyjacielem lub zmiany zawodu. Możliwe, że początek roku nie będzie układał się pomyślnie dla osób spod tego znaku. Będą zmuszone zmienić swoje plany, jednak ostatecznie wyjdzie im to na dobre.

 • Horoskop runiczny dla Skorpiona - runa Dagaz

Skorpiony nie mają się czego obawiać, bo 2023 los będzie im sprzyjał. Single mogą liczyć teraz na "nowe otwarcia". Powinny uważnie obserwować otoczenie, aby nie przegapić szansy na udany związek. W drugiej połowie roku może dojść do nieporozumienia, które mocno odbije się na nastroju Skorpionów. Osoby spod tego znaku z całej sytuacji wyjdą jednak obronną ręką.

 • Horoskop runiczny dla Strzelca - runa Othala

Gwiazdy wskazują, że zodiakalnego Strzelca czeka w 2023 korzystna inwestycja. Runa Othala to znak, że kryzys finansowy nie będzie straszny, o ile tylko będą ciężko pracować na swój sukces. Możliwe, że jest to również wskazówka od losu, aby nie zbaczać z obranej przez siebie drogi. Nawet jeśli dla innych wydaje się ona niezrozumiała.

 • Horoskop runiczny dla Koziorożca - runa Tiwaz

Horoskop runiczny na 2023 rok dla Koziorożca pokazuje, że najbliższe miesiące będą dla osób spod tego znaku dobrym czasem na przełamanie się i zrobienie pierwszego kroku. Tuż za rogiem czeka ognisty romans. Wystarczy jedynie odważyć się zawalczyć o szczęście. W stałych związkach warto dużo rozmawiać o swoich potrzebach. Jeśli Koziorożce będą traktować partnera jak równego sobie, zamiast z nim rywalizować, relacja pójdzie w dobrą stronę.

 • Horoskop runiczny dla Wodnika - runa Berkano

Runa Berkano to runa płodności w znaczeniu dosłownym i przenośnym. Możliwe, że ktoś z najbliższego grona wkrótce powita na świecie potomka, zaręczy się lub weźmie ślub, a my będziemy się świetnie bawić. Metaforycznie, może być to znak od losu, że w głowie zodiakalnych Wodników będą się teraz rodzić świetne pomysły, które warto jak najszybciej zrealizować.

 • Horoskop runiczny dla Ryb - runa Jera

W 2023 roku zodiakalne Ryby zbiorą plony za dobre uczynki z przeszłości. Ludzie, którym kiedyś zaoferowały pomoc, teraz odpłacą się im z nawiązką. Osoby spod tego znaku, które wcześniej spędzały długie nadgodziny w pracy, wkrótce również otrzymają nagrodę za wysiłek włożony w realizację zadań.

Czytaj również:

Zobacz także:

Maciej Zień o kryzysie w swojej karierze. "Zdanowicz pomiędzy wersami"INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas