Te znaki zodiaku najczęściej się rozwodzą. Nie pasują do siebie

Na powodzenie w małżeństwie wpływ ma długa lista czynników: oczekiwania partnerów, przekonania na temat roli związku w naszym życiu, wychowanie, kryteria, którymi kierujemy się podczas wyboru współmałżonka. Okazuje się jednak, że nie bez znaczenia pozostaje tu także astrologia. Oto pięć znaków zodiaku, które, zdaniem astrologów, rozwodzą się najczęściej i najłatwiej.

Które znaki zodiaku rozstają się najczęściej?
Które znaki zodiaku rozstają się najczęściej? 123RF/PICSEL

Bliźnięta - szukają nowych miłości

Nikt nie zmienia zdania tak nagle i błyskawicznie, jak zodiakalny Bliźniak. Osoby urodzone w tym znaku zodiaku są też idealistami, co oznacza, że budują w swojej wyobraźni obraz idealnego partnera, który potem jest bardzo trudny do osiągnięcia w rzeczywistości. Kiedy więc okazuje się, że mąż czy żona Bliźniaka, nie pasują do wyśnionego wzorca, Bliźniak usuwa się urażony, pielęgnuje w sobie rozpacz i zupełnie traci zainteresowanie związkiem.

Poza tym, osoby spod tego znaku zodiaku z pasją i radością kolekcjonują nowe wrażenia, dlatego, zamiast skupiać się na naprawianiu starego związku, mówią “to po prostu nie było to" i z nadzieją odpływają w kierunku nowej miłości.

Wodnik - gdy coś nie pasuje, znikają

Wolność i niezależność - oto dwie najważniejsze wartości w życiu Wodnika. Co z tego wynika? Po pierwsze to, że zafascynować sobą i usidlić może je tylko ktoś o nieprzeciętnie szerokich horyzontach i intrygującej osobowości. Wodniki niezbyt mocno spieszą się do zawierania małżeństwa i spośród wszystkich znaków zodiaku najlepiej znoszą wieloletnie życie w konkubinacie.

Po drugie, jeśli Wodnik poczuje, że związek zbyt mocno tłamsi jego naturę, ogranicza pasje, męczy i obciąża, jak najszybciej zapragnie wrócić do stanu wolnego. Wodniki stosunkowo dobrze znoszą samotność, więc trwanie w nieudanym związku z obawy przed porzuceniem rzadko ma w ich przypadku miejsce.

Koziorożec - wybierają pracę zamiast partnera

Zodiakalne Koziorożce nie mają w sobie nic z lekkomyślnych flirciarzy, są stateczne, rozsądne, skupione na pracy, oszczędne i stałe w uczuciach. Małżeństwo to dla nich niezwykle poważna decyzja, której nie podejmują pochopnie. Skąd więc Koziorożec na liście rozwodowych rekordzistów?

Po pierwsze, osoby urodzone w tym znaku zodiaku bywają oschłe, obcesowe, mało romantyczne i nerwowe, co zniechęca do nich współmałżonków. Poza tym mają wielkie serce do pracy zawodowej, która pochłania ich na tyle mocno, że cierpi na tym małżeństwo i rodzina Koziorożca. I to najczęściej doprowadza do rozwodu.

Astrologiczna lista rozwodowych rekordzistów
Astrologiczna lista rozwodowych rekordzistówCanva ProINTERIA.PL

Strzelec - skomplikowany partner

Kochliwe, emocjonalne, pragnące zmian, szaleństw, flirtu i zabawy - takie właśnie są zodiakalne Strzelce. Związki, które je nudzą i męczą, porzucają stosunkowo łatwo i bez żalu. Szybko otrząsają się po rozstaniu i ruszają na kolejne podboje. Kochają romanse, lubią być uwodzone i komplementowane. Nie znoszą dusznego, małomiasteczkowego życia, domowej rutyny, konwenansów, ograniczeń i robienia czegoś, bo tak wypada. Ta wybuchowa mieszanka cech sprawia, że zodiakalne Strzelce to jeden z najczęściej rozwodzących się znaków.

Skorpion - zazdrość to ich drugie imię

Najbardziej namiętny z wszystkich znaków zodiaku, kochający romanse,  uwodzenie, zdobywanie serca drugiej osoby i wszystko, co z tym związane. Dlaczego więc Skorpiony tak często się rozwodzą? Po pierwsze, bywają niewierne, co w prostej linii prowadzi do rozpadu ich związków. Po drugie, są bardzo zaborcze i zazdrosne, czym odstraszają i tłamszą swoich żony/mężów.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas