To zapomniane i niespotykane już imię. Ma jednak wyjątkowe znaczenie i wskazuje na wielką siłę

Czym są silna wolna i dobra intuicja dla kobiety? To cechy, które pozwalają jej podążać za własnymi marzeniami. Taką osobowością cechują się kobiety o imieniu Alfreda. Chociaż wyszło ono z mody i w Polsce przestało być popularne, jego znaczenie niesie za sobą dużą moc. Być może warto wziąć je pod uwagę, poszukując imienia dla nowo narodzonej córeczki?

To zapomniane i niespotykane już imię. Ma jednak wyjątkowe znaczenie i wskazuje na wielką siłę
To zapomniane i niespotykane już imię. Ma jednak wyjątkowe znaczenie i wskazuje na wielką siłę123RF/PICSEL

Pochodzenie i znaczenie imienia Alfreda

Alfreda to żeński odpowiednim imienia Alfred, które wywodzi się z języka germańskiego i oznacza mądry jak elf.

Popularność imienia Alfreda w Polsce

Imię Alfreda już dawno przestało być w Polsce popularne. W 2023 roku żadne dziecko przychodzące na świat nie otrzymało tego imienia, podobnie jak na przestrzeni ostatnich czterech lat.

Kiedy obchodzimy imieniny Alfredy?

Imieniny Alfredy są obchodzone w Polsce 3 lipca i 2 sierpnia.

Alfreda — zdrobnienia imienia

Jak zdrobnić imię Alfreda i w jaki sposób zwracać się do tak nazwanych kobiet? Oto kilka najpopularniejszych określeń dla osób o tym imieniu:

  • Freda,
  • Fredka,
  • Fredzia,
  • Alfredka,
  • Alfredzia,
  • Alfredunia.
Alfreda - imię o oryginalnym brzmieniu i szlachetnym pochodzeniu
Alfreda - imię o oryginalnym brzmieniu i szlachetnym pochodzeniu123RF/PICSEL

Numerologia i cechy osób o imieniu Alfreda

Panie o imieniu Alfreda cechuje silna wola i dobra intuicja. Znają swoje granice, chociaż niejednokrotnie podejmują się działań, które pozwalają im poszukiwać swojego przeznaczenia.

Kobieta, która otrzyma imię Alfreda, jest najczęściej bardzo inteligentną osobą, która jednak nie stara się wykorzystywać tego przeciwko swoim rozmówcom. Jest silna, a niekiedy nawet wyrachowana. Przestrzega zasad moralnych i to nimi kieruje się w każdym aspekcie życia.

Alfreda to numerologiczna jedenastka. Z tego względu ceni sobie wygodne i dostatnie życie, a te z kolei zawdzięczać może własnej zawziętości. Radzi sobie w trudnych sytuacjach i nie akceptuje rezygnacji z założonych celów. Przyjmuje porażki z pokorą, wiedząc, że każde fiasko niesie pewną naukę na przyszłość. Jedenastki to dobrzy obserwatorzy ludzkich zachowań. Świetnie wchodzą w rolę psychologów i umieją odgadnąć intencje innych.

Znane osoby o imieniu Alfreda

W polskiej i światowej historii zapisało się kilka znanych i cenionych kobiet o imieniu Alfreda. Oto kilka z nich:

  • Alfreda Mularczyk — polska posłanka na Sejm PRL VIII kadencji;
  • Alfreda Hausner — austriacka szachistka.

Alfreda — kariera zawodowa i szczęśliwe talizmany

Jak imię Alfreda determinuje przyszłość zawodową pań o tym imieniu? Kobiety te najczęściej dobrze czują się na stanowiskach wymagających ciągłego kontaktu z innymi. Cenią sobie możliwość wykonywania zawodu odpowiedzialności publicznej, dlatego chętnie podejmują się pracy w roli sędziny, radczyni prawnej, czy mediatorki.

Planeta sprzyjająca życiu Alfredy to Mars, a jej szczęśliwe kamienie to diament i topaz. Osoby o tym imieniu często identyfikują się również z siłą takich zwierząt jak lew, słoń czy słowik.

Źródła:

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfred
  • https://dane.gov.pl/pl/dataset/219/resource/54100,imiona-zenskie-nadane-dzieciom-w-polsce-w-2023-r-imie-pierwsze/table?page=1&per_page=20&q=Alfred&sort=
Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas