Uchodzą za tajemnicze i zagadkowe. Dziś mało kto wie o znaczeniu tych imion

Od lat panuje przekonanie, że za osobowość i charakter człowieka odpowiada noszone przez niego imię. Każde ma mieć tajemniczą moc, o której niewielu wie. Tych trzech żeńskich imion na próżno szukać w rankingu najpopularniejszych. Lata temu uchodziły jednak za niezwykle istotne.

Dziś wielu na podstawie znaczeń imion tworzy zestawienia osób mających szansę na miłość, sukces i bogactwo
Dziś wielu na podstawie znaczeń imion tworzy zestawienia osób mających szansę na miłość, sukces i bogactwo123RF/PICSEL

Znaczenie imion

Dziś imiona służą do identyfikacji i mało kto zwraca uwagę na ich znaczenie. Lata temu to właśnie ich mocą kierowali się przyszli rodzice. Wierzono, że maja wpływ na przyszłe życie dzieci, a każde imię wiąże się z pewnymi cechami, które kształtują charakter, osobowość i sposób bycia.

Dlatego też dziś wielu na podstawie znaczeń imion tworzy zestawienia osób mających szansę na miłość, sukces i bogactwo.

W 2023 roku urodziło się 2511 dziewczynek o imieniu Helena
W 2023 roku urodziło się 2511 dziewczynek o imieniu Helena123RF/PICSEL

Trzy tajemnicze żeńskie imiona. Wiedziałeś o ich znaczeniu?

Helena, Regina i Wanda - imiona, których nie znajdziemy w rankingu 10 najpopularniejszych. Dziś niewielu rodziców się na nie decyduje. W 2023 roku urodziło się 2511 dziewczynek o imieniu Helena i 550 Wand. Imię Regina nadano zaledwie siedem razy.

Helena - delikatna i uczuciowa

Helena to imię pochodzące z języka greckiego. Najpewniej od słów "hele" i "selene", co dosłownie oznacza blask księżyca. Helena jest niezwykle zmysłowa, delikatna i uczuciowa. Ceni sobie piękno i poczucie estetyki. To typ marzycielki, który posiada artystyczną duszę. W życiu kieruje się szczerością i sprawiedliwością. Jest nastawiona na sukces. W życiu nie przewiduje porażek i potknięć.

Dziś imiona służą do identyfikacji i mało kto zwraca uwagę na ich znaczenie
Dziś imiona służą do identyfikacji i mało kto zwraca uwagę na ich znaczenie123RF/PICSEL

Regina - energiczna i ambitna

Imię Regina wywodzi się z łaciny. Dosłownie oznacza "królowa". To wiele mówi o jej osobowości. Lubi być w centrum uwagi. Wierzy we własne możliwości i wie, że wiele może osiągnąć. Jest duszą towarzystwa. Jest energiczna, ambitna i wytrwała. Cechuje ją pewność siebie, którą wykorzystuje zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Wanda - życzliwa i opiekuńcza

Wanda jest niezwykle ciepłą osobą. Jest otwarta na nowe znajomości. Cechuje się życzliwością i empatią. Uwielbia pomagać innym, ale o swoich problemach nie mówi zbyt wiele. Dostrzega zarówno swoje wady, jak i zalety. Stale walczy ze słabymi stronami, by być jak najlepszą wersją siebie. Wanda stawia na rozwój, a uczenie się nowych rzeczy przychodzi jej z łatwością.

***

Anita Sokołowska u Katarzyny Zdanowicz o pracy w zawodzie aktoraINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}