Reklama

Kobiety o tym imieniu to istne anioły. Mają wyjątkowy dar

Anielskie imiona nie dość, że są piękne, to według wierzeń nadają tym, którzy je noszą, wyjątkowe cechy. Kobiety o anielskich imionach cechuje wyjątkowe dobro i cierpliwość. Które jednak spośród tych imion ma jedyną i wyjątkową moc?

Moc anielskich imion. Obdarzeni wyjątkową ochroną

Według dawnych wierzeń imiona mają niezwykłą moc. Nie nadawano ich wyłącznie w celach identyfikacji danej osoby, ale też po to, by nadać komuś ochronę i sprawić, że pojawią się w tej osobie pożądane cechy w wyjątkowy, nieco magiczny sposób.  

 Nic dziwnego, że wraz z nadaniem imienia płynęło przesłanie, pewnego rodzaju wróżba na całe życie dla osoby, która miała je nosić. Nieco z tych wierzeń pozostało do dziś i tak rodzice, wybierając imię dla swojego dziecka, kierują się tym, co ono oznacza i jakie cechy charakteru może mieć osoba nazwana tym imieniem. 

Na wyjątkową uwagę zasługują anielskie imiona. Dlaczego? Aniołowie od dawien dawna są uznawane za istoty boskie, mające chronić ludzkość i pomagać tym, którzy w nie wierzą. Emanują czystą miłością i dobrem. Dlatego osoby noszące imiona kojarzące się z aniołami zyskują pewne wyjątkowe cechy, a także... wyjątkową ochronę samych aniołów. 

Reklama

Łacińskie "angelos" to dosłownie: skrzydlaty posłaniec, a wszystko, co związane z tą nazwą otrzymuje ochronę samych aniołów i bliskość Wszechświata oraz sprzyjający los.

Niektórzy także wierzą, że nosząc anielskie imię, osoba zyskuje piękne cechy, jak dobro, uczciwość, empatia i poczucie wewnętrznego spokoju i harmonii. Kobiety o tych imionach zaś są często idealnymi żonami i matkami. 

Które więc z kobiet noszą anielskie imię i są pod wybrankami Wszechświata?

Aniela. Spokojna i dobra

Aniela jest spolszczoną wersją imienia Angela pochodzenia łacińskiego, które z kolei pochodzi od greckiego słowa ángelos "posłaniec". W chrześcijańskiego jest bezpośrednim nawiązaniem do aniołów i Anioła Stróża. 

Kobiety noszące imię Aniela są aniołami w ludzkiej skórze. Ciche, spokojne, zrównoważone i niezwykle empatyczne. Chciałyby zaopiekować się całym światem, zarówno ludźmi, jak i zwierzętami. 

Mają w sobie wielkie pokłady miłości dla wszystkiego, co je otacza. Rodzina jest w jej życiu najważniejsza, podobnie jak przyjaciele. Jest tak oddana najbliższym osobom, że niekiedy zapomina o swoich potrzebach. 

Trudno wyprowadzić ją z cierpliwości i zwykło mówić się, że Aniele mają... anielską cierpliwość.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: znaczenie imion | anioł
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy