Reklama

Kobiety o tym imieniu cenią sobie wierność. Przelotne romanse nie są dla nich

Imię Roma, choć bardzo charakterystyczne i piękne, w Polsce nadal mało popularne. Jakie jest znaczenie i pochodzenie imienia Roma oraz jakimi cechami osobowości wyróżniają się osoby o tym imieniu?

Historia i znaczenie imienia Roma

Imię Roma to żeński odpowiednik imienia Roman. Ma ono łacińskie korzenie od przymiotnika "romanus", co oznacza "rzymski". Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Romka, Romcia, Romula, Romulka, Romeczka, Romi, Romek, Romczusia, Romczunia, Romunia.

Roma może być również zdrobnieniem od imion Romana i Romualda, ale także zostać wpisane do rejestru jako samodzielne imię.

Czytaj także: Najrzadsze imię w Polsce? Ma tylko trzy litery

Reklama

Co charakteryzuje Romę?

Roma to zazwyczaj silna psychicznie kobieta, inteligentna, radząca sobie w niemal każdej sytuacji. Jest doskonale zorganizowana, odpowiedzialna, pracowita i wytrwała, co pozwala jej osiągać duże sukcesy zawodowe.

Roma interesuje się sztuką, przykłada uwagę do szeroko rozumianej estetyki. Jest kreatywna, potrafi zarządzać ludźmi i projektami, uwielbia tworzyć. Potrafi świetnie analizować sytuacje, nie popada w konflikty, ceni sobie pokój i ład. Ponadto posiada doskonałą intuicję.  

Warto wiedzieć: Osoby o tych imionach mają szansę na bogactwo. Wręcz przyciągają pieniądze

Zazwyczaj zawiązuje relacje z osobami, które potrafią wnieść do jej życia dużą dawkę energii. Roma jest bardzo pomocna, nieobojętna na krzywdę jej bliskich.

Roma potrafi być romantyczką, doceniać lojalność i wierność. W sprawach związku szuka partnera na całe życie, więc nie interesują ją przelotne romanse.

Ciekawostki związane z imieniem Roma

Kobiety o imieniu Roma obchodzą imieniny raz w roku - 23 lutego. Szczęśliwą liczbą dla Romy jest 2, szczęśliwym kolorem - biały i srebrny, a szczęśliwym kamieniem - szafir i opal. Patronem Romy jest święta Roma.  

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: znaczenie imion
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy