Uważaj, z kim się zadajesz! Te znaki zodiaku to energetyczne wampiry

Po spotkaniach z niektórymi osobami czujesz się zmęczona, nie masz chęci do życia, a twój humor z dobrego przeistacza się w podły? To znak, że w twoim otoczeniu znajdują się wampiry energetyczne! Szczególnie często spotykane są wśród tych trzech znaków zodiaku. Sprawdź, czy nie uważasz ich przypadkiem za bliskich przyjaciół!

Wampiry energetyczne pozbawiają nas motywacji do działania i dobrego humoru
Wampiry energetyczne pozbawiają nas motywacji do działania i dobrego humoru123RF/PICSEL

Kim są wampiry energetyczne?

Wampiry energetyczne to osoby, które w negatywny sposób oddziałują na ciebie, twoje zachowanie oraz relacje z twoimi bliskimi. Chcą kontrolować twoje samopoczucie, ale także ciągle narzekają i sprawiają, że twój humor pogarsza się w przeciągu kilku chwil.

Zachowanie wampirów energetycznych w twoim otoczeniu powstrzymuje również twój rozwój, negatywnie wpływa na realizację celów oraz przytłacza cię swoim czarnowidztwem. Najgorsze jest to, że to wcale nie muszą być ludzie, których uważasz za wrogów. Wampirem energetycznym może być twoja siostra, która nie bierze odpowiedzialności za swoje zachowanie, najlepsza przyjaciółka, która ciągle widzi czarne scenariusze albo twoja sąsiadka, która jest mistrzynią manipulowania.

Jak rozpoznać wampira energetycznego?

Jeśli zastanawiasz się, czy w twoim życiu jest ktoś, kto może być wampirem energetycznym, warto, żebyś zastanowiła się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim po interakcji z taką osobną czujesz się wyczerpana, a jeśli masz okazję, to mimowolnie próbujesz unikać z nią spotkań. Dodatkowo masz też wrażenie, że każda rozmowa  zawsze porusza negatywne kwestie lub nawet kończy się kłótnią.

Wampiry energetyczne początkowo mogą wydawać się niezwykle miłe, a chęć zaprzyjaźnienia się z nimi może być dla ciebie niezwykle naturalna, zwłaszcza gdy na samym początku znajomości otwierają się przed tobą, opowiadając wzruszającą historię. Takie zachowanie jest jednak niczym innym, jak typowym podejściem wampirów energetycznych, które w ten sposób chcą cię do siebie szybko przyciągnąć, żeby później móc zaspokajać swoje potrzeby. Zastanów się więc, czy nie masz w kręgu swoich bliskich osób, które potrzebują tego, żebyś zawsze była na ich zawołanie, a dodatkowo służyła pomocą w każdej sytuacji.

Kolejną cechą wampirów energetycznych jest to, że mówią więcej o sobie niż ktokolwiek inny, kogo znasz. Do tego możesz mieć wrażenie, że ciągle borykają się z różnego typu problemami i dramatami. Ogólnie mają pesymistyczne podejście do życia oraz bywają zazdrosne o to, że nie poświęca im się wystarczającej uwagi.

Wszystko o znakach zodiaku>>>
Wszystko o znakach zodiaku>>>123RF/PICSEL

Trzy znaki zodiaku, które są wampirami energetycznymi

Szczególnie powinnaś uważać na te trzy znaki zodiaku, które są największymi wampirami energetycznymi:

  • Skorpion – osoby spod tego znaku mają silną energią i mocny charakter. Praktycznie od urodzenia są bardzo mściwe. Skorpiony zazwyczaj działają w ten sposób, że pozyskują jak najwięcej energii od swojego rozmówcy, najpierw bacznie obserwują zachowanie swojej ofiary. Gdy ta zaczyna próbować się bronić lub negatywnie reagować, przystępują do ataku. Skropiony dążą bowiem do ciągłego konfliktu i dla osiągnięcia lepszego efektu oraz osobistej satysfakcji lubują się w podjudzaniu do konfliktu, a kiedy trzeba, idealnie udają empatię.
  • Baran – z pozoru osoby spod tego znaku mogą wydawać się nieszkodliwe, ale żadni inni ludzie nie pragną władzy tak bardzo. Chociaż działania mające doprowadzić te osoby na szczyt, z boku są pełne entuzjazmu i pasji, to Barany prą do przodu, nie zważając na konsekwencje swoich działań oraz to, że po drodze mogą zaszkodzić innym. Dlaczego warto uważać na Barany? Potrafią wywołać konflikt dla zabawy, a ich pokarmem jest czyjaś negatywna energia. 
  • Lew – ludzie spod tego znaku zodiaku żyją po to, aby być w centrum uwagi. Stale potrzebują uznania i pochwał, a w dążeniu do zaspokajania swoich potrzeb stosują manipulację. Z kolei gdy coś nie idzie po ich myśli, dramatyzują. Poza tym zawsze muszą czuć się lepsi od innych, w przeciwnym razie będą mieć zły humor i będą dążyć do tego, aby inni również czuli się źle. Najczęściej uciekają się do tanich zagrywek, jak zawstydzanie, ciężki żart czy niegrzeczny ton. Ma to za zadanie doprowadzić do negatywnej reakcji drugiej osoby, gdyż Lwy uwielbiają magazynować negatywną energię.
Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas