10 niezbędnych porad kulinarnych

Marzysz o tym, by być mistrzynią lub mistrzem w kuchni? Otóż sztuka gotowania nie polega wyłącznie na umiejętnym dobieraniu smaków i przyrządzaniu żywności w umiejętny sposób. Mistrz kuchni powinien znać tajniki i triki kulinarne, dzięki którym jego potrawy zawsze będą smaczne, jedzenie długo świeże, a żywność rzadko będzie lądować w koszu. Jak to zrobić? Pomogą w tym niezbędne porady kulinarne. Te zasady powinna znać każda pani domu oraz miłośnicy kulinariów.

article cover
©123RF/PICSEL

Co zrobić, by owoce dłużej były świeże?

©123RF/PICSEL

Jeśli chcesz, by owoce szybko nie czerniały, rozłóż je na paterze i powkładaj między nie kasztany. Ich właściwości sprawiają, że owoce długo pozostaną świeże i będą pięknie się prezentowały.

Jak przedłużyć świeżość warzyw?

Z kolei gniciu warzyw może zapobiec skórka z jabłka. Wystarczy włożyć ją do worka z warzywami lub w miejsce gdzie je przechowujemy. Ta metoda działa głównie na warzywa bulwiaste i korzenne.

Co zrobić, by mięso i wędlina były dłużej świeże?

Jeśli chcesz, by szynka lub mięso były dłużej świeże, włóż do opakowania, w którym je przechowujesz plaster cytryny. Produkty nie będą czerniały i będą bardziej soczyste.

Sos do sałatek spod kiszonek

©123RF/PICSEL

Jeśli została ci woda spod kiszonych ogórków lub kwaśnej kapusty, nie wylewaj jej. Wykorzystasz ją praktycznie do przygotowania sosu do zdrowych sałatek. Wystarczy, że dodasz posiekaną cebulkę, czosnek i przyprawy.

Nieprzyjemny zapach smażonej ryby

Ciebie też irytuje zapach smażonej ryby, który potrafi utrzymywać się przez kilka godzin w mieszkaniu? Jest na to jeden sprawdzony patent: przed smażeniem należy dokładnie namoczyć rybę w mleku.

Czysta tarka po serze

Jeśli chcesz, by tarka była czysta po tarciu sera, nasmaruj ją wcześniej olejem. Ser nie będzie się przyklejał. Ta metoda pozwala zaoszczędzić czas i wodę na mycie tarki.

Puszyste ciasto drożdżowe

Puszyste i pulchne drożdżowe wypieki uzyskasz dzięki dodaniu do ciasta kefiru zamiast mleka. Goście będą pod wrażeniem!

Woda po ziemniakach na porost kwiatów

©123RF/PICSEL

Z kolei wodę po ziemniakach możesz wykorzystać do podlewania kwiatów. Zapewniamy, ze będą znacznie szybciej rosły. Pamiętaj tylko, by była ostudzona.

Chrupiąca skórka z kurczaka

Uwielbiasz chrupiącą skórkę z kurczaka, ale nie znasz sprawdzonego patentu, który pozwoli uzyskać ci taki efekt? Wystarczy, że nasmarujesz kurczaka miodem przed upieczeniem. Pokochasz tę metodę!

Sposób na świeżą lodówkę

Chcąc uniknąć nieprzyjemnego zapachu w lodówce, wystarczy postawić na najwyższej półce szklankę wody z octem (połowa szklanki octu i połowa szklanki wody). Ocet pochłania przykre i intensywne zapachy, a także działa antybakteryjnie.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas