Reklama

Reklama

Ciasto Pusheen – dla dużych i małych smakoszy

Psiarze - niech przejdą do następnego przepisu. Kociarzy zapraszamy do stołu. Wyszperałyśmy dla was w internecie filmik, który pokazuje jak przygotować najsłodsze (dosłownie i w przenośni) ciasto świata.


Najpierw kilka słów dla tych, którzy nie wiedzą kto to Pusheen (choć trudno uwierzyć, że są jeszcze takie osoby). To komiksowy kotek narysowany w 2010 roku przed tandem grafików: Claire’a Beltona i Andrew Duffa, na potrzeby prowadzonych przez nich strony Everyday Cute. Szary, gruby kotek o miłym wyrazie pyszczka szybko podbił serca internautów, a jego popularność rosła tak szybko, że zainteresował się nim Facebook, kupując prawa do wizerunku kotka i umieszczając go w formie emotikona na internetowym czacie.

Dzisiaj Pusheen to prawdziwy król internetu, można kupić ubrania, gadżety, przybory szkolne i naczynia z jego podobizną. Wydana została również książka o jego przygodach. Nic więc dziwnego, że inspiruje on również mistrzów sztuki kulinarnej. Na Instagramie można znaleźć niezliczone ilości zdjęć wypieków w kształcie słodkiego kotka, jednak nas szczególnie ujęło to ciasto i stojąca za nim historia.

Reklama

Olga Zaytseva, która na swoim fan page’u na Facebooku i na Instagramie pokazuje prawdziwe cuda zrobione z ciasta i lukru, Pusheena postanowiła upiec jako prezent dla swojego taty. Na You Tubie zamieściła filmik, w którym tłumaczy, jak przygotować takie ciasto.

Odważycie się spróbować?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy