Reklama

Reklama

Jedzenie dla dziecka

Jaką ilość chleba powinien zjadać codziennie czterolatek i czy paluszki rybne są równie zdrowe jak ryba? Ekspert odpowiada na pytania mam.

Pieczywo dwa razy dziennie

Pieczywo to tylko jeden z wielu produktów zbożowych, które powinny się znajdować w menu każdego człowieka. Do tej grupy zaliczane są także kasze, płatki śniadaniowe, makarony i potrawy mączne.

Reklama

Samo pieczywo maluch powinien jeść mniej więcej 2 razy dziennie. Lepiej ograniczać mu białe bułki pszenne (kajzerki, bułeczki do hot dogów, bagietki), a w zamian przyzwyczajać do pieczywa z pełnego ziarna, np. grahamek lub chleba razowego.

Paluszki rybne okazjonalnie

Cały „smak” paluszków rybnych pochodzi... z reklamy. W rzeczywistości nie są one niestety tak wartościowe, jak ryba usmażona w panierce w domu (można ją przyrządzić tak, by wyglądała podobnie jak paluszki rybne).

Dlatego zwolennikom tych gotowych przysmaków radzę przeczytać ich skład i przyjrzeć się uważnie, czy wyglądają po usmażeniu tak samo, jak te z reklamy... Niektóre paluszki zamiast filetów zawierają mielone kawałki ryby, a proporcje mięsa i panierki także pozostawiają sporo do życzenia.

Dla niejadka, który jest skłonny spróbować gotowych paluszków rybnych, można raz zrobić wyjątek, ale na pewno nie jest to produkt wart stałej obecności w diecie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje