Reklama

Reklama

Kiełki pełne witamin

Stanowią prawdziwy "koncentrat" witamin, soli mineralnych, enzymów i białka - składników niezbędnych nie tylko rozwijającej się roślince, ale także... dzieciom.

Są zalecane szczególnie na wiosnę, ponieważ wzmacniają odporność, dodają energii oraz uzupełniają dietę w naturalne witaminy i składniki mineralne. Można je kupić w supermarketach oraz w sklepach ze zdrową żywnością, ale także samodzielnie wyhodować w domu.

Reklama

Kiełki różnią się nie tylko smakiem i wyglądem, ale też wartością odżywczą, dlatego warto sięgać po różne z szerokiej ich gamy.

Najbardziej popularne są kiełki rzodkiewki, słonecznika i lucerny, ale warto sprawdzić jak smakują kiełki fasoli mung, soczewicy, pszenicy, soi czy rzeżuchy.

Z czym jeść?

Można je stosować jako dodatek do sałatek, surówek, kanapek, twarożku, a także past do smarowania pieczywa.

Należy je przechowywać w lodówce, najlepiej w szklanym naczyniu przykrytym kawałkiem płótna lub nakrętką z dziurkami, zapewniającymi dostęp powietrza.

Kupując kiełki, koniecznie trzeba zwracać uwagę na termin przydatności do spożycia, ponieważ kiełki (zarówno kupne, jak i hodowane samodzielnie) zachowują świeżość tylko przez kilka dni.

Gdy przechowuje się je zbyt długo, tracą cenne wartości i mogą gnić lub porastać szkodliwą dla naszego zdrowia pleśnią.

Dowiedz się więcej na temat: kiełki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje