Reklama

Sałatka z kurczakiem

Składniki

  • 2 usmażone albo upieczone filety z kurczaka
  • 1 duża czerwona cebula
  • 2 dymki
  • 1 łyżka oleju
  • 1 torebka mieszanki różnych sałat (rukoli, roszponki masłowej, radicchio)
  • 6–8 małych pomidorków
  • 1 mały ogórek sałatkowy

Składniki - sos

  • 1 cytryna
  • 3–4 łyżki oliwy
  • kawałek świeżego imbiru (ok. 1 cm.)
  • 1 łyżeczka miodu
  • sól
  • grubo mielony czarny pieprz

Sposób przygotowania

1. Cebulę obierz, potnij w cienkie półplasterki. Dymki oczyść, cebulki i szczypiorek grubo posiekaj. Wszystkie sałaty opłucz, listki osusz ściereczką, porwij na mniejsze kawałki. Pomidory i ogórek umyj, wytrzyj do sucha. Pomidorki pokrój na cząstki, a ogórek - w półplasterki. Warzywa wymieszaj na półmisku albo w dużej salaterce. 

2. Filety z kurczaka pokrój w plasterki. Podgrzej je przez ok. 5 minut w piekarniku rozgrzanym do 200°C. Cytrynę polej wrzątkiem, wytrzyj, przekrój. Wyciśnij z niej sok, odrzucając pestki. Imbir obierz, drobniutko zetrzyj albo zeskrob łyżeczką do herbaty. 

3. Sok z cytryny utrzyj z solą, pieprzem oraz łyżeczką miodu. Porcjami domieszaj oliwę. Dołóż imbir. Ubij trzepaczką gęsty sos winegret. 

4. Tuż przed podaniem warzywa polej sosem, lekko je przemieszaj. Na wierzchu sałatki połóż plasterki kurczaka. Całość oprósz odrobiną soli i czarnym pierzem. 

Reklama

Naj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy