Reklama

Reklama

Wan Tan

Chińskie pierożki Wan Tan w czterech wersjach.

Składniki na 20-25 sztuk:

- 20-25 kawałków ciasta Wan Tan (wonton) - można kupić mrożone ciasto w sklepie lub przygotować wg przepisu, który znajdziesz tutaj,
- 3 suszone grzyby mun,
- pęczek zielonej cebulki,
- 150 g krewetek,
- 250 g metki wieprzowej,
- łyżeczka cukru,
- łyżka sosu ostrygowego,
- łyżka oleju sezamowego,
- łyżka mąki ziemniaczanej,
- sól,
- sos sojowy i sos słodko-kwaśny,
- olej

Przygotowanie:

Mrożone ciasto Wan Tan zawinąć w wilgotną ściereczkę i zostawić aby odtajało. Grzyby włożyć do miski, zalać wrzątkiem i odstawić na 20 minut. Zieloną cebulkę i krewetki drobno posiekać. Grzyby odcisnąć i również drobno pokroić. Zieloną cebulkę, grzyby, krewetki, metkę, cukier, sos ostrygowy, olej mąkę ziemniaczaną i ewentualnie sól dobrze wyrobić.
Na pierożki Wan Tan: z ciasta wyciąć krążki o średnicy ok. 8 cm. Nakładać po łyżeczce nadzienia. Brzegi lekko zwilżyć i zlepić.
Na sakiewki Wan Tan: nakładać po łyżeczce nadzienia, brzegi ciasta lekko zwilżyć. Ciasto uformować w sakiewki zawierające nadzienie.
Na otwarte Wan Tan: łyżeczkę nadzienia nakładać na środek ciasta. Brzegi ciasta zagiąć do góry tak aby otaczały nadzienie. Wan Tan lekko docisnąć, aby spód był płaski.
Na sajgonki Wan Tan: nakładać po 2 łyżeczki nadzienia na ciasto. Z 2 stron brzeg ciasta zagiąć na nadzienie, z trzeciej strony zrolować sajgonki.
Sitko bambusowe do gotowania na parze posmarować olejem. Wan Tan nakładać do niego porcjami. Wok lub głęboką patelnię wypełnić w 1/3 wodą, założyć na niego sitko bambusowe (tak, aby nie dotykało wody). Gotować ok 10 minut na parze. Jeżeli zajdzie potrzeba podlewać gorącą wodą. Podawać z sosem sojowym i sosem słodko-kwaśnym.
Porada: Wan Tan można również obsmażać na oleju (np. we frytownicy - ok 3-4 minuty). Ciasto Wan Tan powinno być zawsze przykryte wilgotną ściereczką. Uformowane Wan Tan należy zabezpieczać folią spożywczą, aby nie wyschły zanim będą gotowane lub smażone.

Smacznego
Dowiedz się więcej na temat: grzyby | ciasto | pierogi | kuchnia chińska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje