Witaminowy napój z trzech składników, który spala tłuszcz jak najlepsze cardio

Zastanawiasz się, czym zastąpić niezdrowe i słodkie napoje? Wypróbuj wodę z imbirem, która nie tylko dobrze smakuje, ale też ma pozytywny wpływ na zdrowie. Jej regularne spożywanie wspomaga proces odchudzania, a tym samym pozwoli szybciej cieszyć się wymarzoną sylwetką. Przygotujesz go w zaledwie kilka chwil, a efekty zostaną na dłużej.

Woda z imbirem ułatwia utratę kilogramów
Woda z imbirem ułatwia utratę kilogramów123RF/PICSEL

Korzyści z picia wody imbirowej

Dbanie o prawidłowe funkcjonowanie organizmu ważne jest cały rok, ale szczególnie zwracamy na to uwagę jesienią i zimą. Właśnie w tym okresie jesteśmy bardziej narażeni na złapanie licznych infekcji. Aby tego uniknąć, warto wprowadzić do diety imbir. Cenne właściwości tej rośliny są imponujące, a ich szereg znajdziemy w korzeniu. Zawiera przede wszystkim witaminy z grupy A i B, a także kwas foliowy i sole mineralne, w tym: sód, żelazo, magnez oraz wapń.

Regularnie picie wody z imbirem pomoże zaobserwować szereg zmian zachodzących w naszym ciele. Jej codzienne picie działa m.in. na:

  • poprawę trawienia - zastąpienie innych napojów wodą z imbirem łagodzi nieprzyjemne dolegliwości trawienne, np. zgagę oraz niestrawność;
  • wspomaganie odchudzania - spożywanie imbiru reguluje poziom cukru we krwi, przy jednoczesnym obniżeniu chęci na sięganie po słodkie przekąski;
  • lepszą kondycję włosów, skóry i paznokci - imbir to źródło cennych przeciwutleniaczy, które odpowiadają za młody i promienny wygląd;
  • złagodzenie nudności - picie wody z imbirem zaleca się kobietom w ciąży oraz osobom zmagającym się z chorobami lokomocyjnymi;
  • dolegliwości bólowe - warto sięgnąć po wodę imbirową, gdy tylko dopadną nas migrena lub bóle miesiączkowe. To naturalny sposób na pozbycie się związanego z nimi dyskomfortu.

Woda imbirowa - domowy przepis

Do przygotowania wody imbirowej potrzeba tylko trzech składników
Do przygotowania wody imbirowej potrzeba tylko trzech składników123RF/PICSEL

Woda imbirowa znalazła uznanie wśród wielu sympatyków naturalnych metod odchudzania. Korzeń rośliny wykazuje właściwości oczyszczające organizm z zalegających toksyn. Dodatkowo pobudza wydzielanie śliny, żółci oraz soków żołądkowych. To wszystko przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu oraz ułatwienia trawienia. Ten specyfik w prosty sposób przygotujemy w zaciszu własnej kuchni.

Składniki:

  • 3-4 cm świeżego korzenia imbiru
  • Wyciśnięty sok z jednej średniej cytryny
  • 1,5 litra przefiltrowanej wody

Przygotowanie:

  1. Wodę wlewamy do małego garnka i doprowadzamy do wrzenia. Obrany i pokrojony w plaster imbir dorzucamy do gotującej się wody. Całość podgrzewamy przez 10 minut na małym ogniu. Po tym czasie ściągamy naczynie z palnika i odstawiamy do całkowitego ostudzenia.
  2. Przestudzoną miksturę przelewamy przez sito do szklanej butelki, dodajemy wyciśnięty sok z cytryny i dokładnie mieszamy. Tak przygotowaną wodę imbirową możemy dodatkowo wzbogacić o łyżkę miodu. Dla uzyskania ja najlepszych efektów zaleca się pić ją na czczo dwa razy dziennie - rano, na pół godziny przed śniadaniem, oraz wieczorem.

Kto nie powinien pić wody imbirowej?

Jeśli stosujemy ją wedle zaleceń, woda imbirowa przynosi organizmowi wiele korzyści. Warto jednak pamiętać o tym, by jej nie przedawkować. Zalecane spożycie imbiru dziennie wynosi maksymalnie 5 g i ma zastosowanie do osób zdrowych. W przypadku problemów z układem pokarmowym, np. refluksem żołądkowo-przełykowym lub wrzodami dwunastnicy, lepiej zrezygnować z picia wody imbirowej.

Napoju powinny unikać osoby chorujące na cukrzycę i hemofilię oraz zmagające się z kamieniami żółciowymi. Nie zaleca się także włączenia jej do diety przez kobiety karmiące piersią. Imbir pozwala skutecznie obniżyć ciśnienie, jest on jednak niewskazany przy regularnym stosowaniu leków na nadciśnienie lub niedociśnienie. Kłącze rośliny może mieć wpływ na stale przyjmowane środki farmakologiczne, dlatego lepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem.

Sprawdź również:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas