7 zasad, jak kupić pierścionek zaręczynowy

Kupno zaręczynowego pierścionka nie jest proste. Powinien trafiać w gust partnerki, by chciała go nosić na palcu przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Dlatego zadanie to wywołuje mnóstwo stresu u niedoszłych narzeczonych. Jeżeli jednak podejdziesz do sprawy analitycznie, okaże się, że strach miał większe oczy niż ci się wydawało. Najważniejsze bowiem jest to, aby powiedziała tak!

7 rad, jak wybrać pierścionek zaręczynowy
7 rad, jak wybrać pierścionek zaręczynowymateriał zewnętrzny

1. Określ swój budżet

Przede wszystkim określ na początku swój budżet na pierścionek. Niech to będzie realna kwota, którą możesz wydać, aby nie zrujnować swojego budżetu. Nigdy nie zaciągaj pożyczek na taki cel. Pierścionek to symbol miłości, liczy się więc nie wielkość kamienia, rodzaj szlifu czy metalu, a twoje uczucie. Kobiety wcale nie pragną diamentu wielkości kurzego jaja. Zamiast tego wiele z nich wolałoby srebrne pierścionki, wieczne oddanie i miłość.

2. Poznaj gust swojej partnerki

Kolejny krok to gust partnerki. Przyjrzyj się jej stylowi ubierania oraz biżuterii, którą nosi na co dzień. Określisz wtedy, czy woli złote czy srebrne pierścionki, duże artystyczne czy skromne i delikatne itd. Nie sugeruj się trendami, które przemijają. Wybierz pierścionek, który będzie korespondował z jej upodobaniami i resztą biżuterii, to da ci pewność, że pierścionek będzie się jej podobał przez wiele lat.

3. Wybierz kamień i metal szlachetny

Media od lat pokazują kobietom, że pierścionek zaręczynowy musi być z brylantem. Nie ma jednak wcale takich zasad. Jeżeli twoja partnerka kocha kolorowe kamienie, dostosuj wybór do jej gustu. Kamieni jest tysiące, najpopularniejsze to: koral, turkus, szmaragd, rubin, szafir czy ametyst.

Istotny jest także metal szlachetny, z którego będzie wykonany pierścionek. Najpopularniejsze są oprawy ze złota, jednak wiele kobiet decyduje się na srebrne pierścionki, kupowane u renomowanych jubilerów (np. W.KRUK, Venus Galeria, pracownia artystyczna Żeromscy, Adorre itd.). Wyroby wykonane ze stopu srebra z  tytanem minimalizują ryzyko alergii, gdyż jest to metal obojętny dla zdrowia, a charakteryzujący się niezwykłą trwałością. Dlatego srebrne pierścionki mogą być równie trwałe co złote, a nieco tańsze. Należy jednak kupować biżuterię w miejscach, gdzie możemy otrzymać dokładne informacje na temat stopu.

Pierścionki mogą być wykonane także z żółtego lub białego złota. To drugie często występuje w stopie z niklem, który mocno alergizuje. Wtedy warto wybierać stop srebra z tytanem, który wygląda prawie identycznie jak białe złoto.

Żółte złoto natomiast wybierajmy tylko wtedy, gdy nasza partnerka lubi taki kolor i nosi biżuterię z żółtego złota.

4. Poznaj rozmiar palca

Najłatwiejszym sposobem będzie wykradnięcie jednego z często używanych pierścionków partnerki. Zwróć uwagę na palec, na którym nosi pierścionek, gdyż zaręczynowy powinien pasować na palec serdeczny prawej ręki. Można także zmierzyć rozmiar palca, gdy partnerka śpi, lecz jest to dużo bardziej ryzykowne.

5. Obejrzyj oferty renomowanych jubilerów

Zawsze kupuj pierścionek u renomowanego jubilera, który wystawi ci certyfikat. Będziesz miał pewność, że zarówno stop, jak i kamień są oryginalne i najwyższej jakości. Poza tym zawsze będziesz miał możliwość dostosowania wielkości, ew. czyszczenia itd. Jedyny powód, dla którego możesz udać się po pierścionek gdzie indziej jest słabość partnerki do wiekowej biżuterii. Jednak również wtedy możesz sprawdzić autentyczność w katalogach i u jubilera.

6. Spytaj o zasady zwrotu

Pierścionek to spory wydatek, warto więc znać dokładne zasady zwrotu.

7. A może coś wygrawerujesz?

Jeżeli chcesz uczynić pierścionek jeszcze bardziej wyjątkowym, możesz coś wygrawerować po wewnętrznej stronie obrączki. Może to być data, wasze inicjały, a może po prostu „kocham”?

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas