Reklama

Reklama

B-shirt, alternatywa dla koszuli

B-shirt, pod tą tajemniczą nazwą kryje się alternatywa dla białej koszuli - t-shirt w wydaniu biznesowym. Choć nieco różni się od typowego sportowego t-shirtu, wciąż zapewnia komfort i wygodę.

"Biały t-shirt, ja bym go nazwała t-shirtem biznesowym, czyli b-shirtem, absolutnie sprawdza się w biznesowym dress codzie. Jest to alternatywa dla koszuli. T-shirt w wydaniu biznesowym powinien mieć troszkę inny krój, powinien być bardziej dopasowany do ciała, nie może być luźny. Ma bazować na filozofii t-shirtu, ma być prosty, z naturalnych materiałów" - wyjaśnia PAP Life Małgorzata Główka, właścicielka marki MAAM.

Jak wyjaśnia, bardziej dopasowany fason, ma nie tylko spełnić wymogi biznesowego dress codu, ale również zapewnić nam komfort.

Reklama

"Lekko dopasowany fason sprawia, że b-shirt nie będzie nam spod żakietu wystawał, będzie bardzo dobrze się układał do sylwetki. Dekolt jest wycięty na tyle, by ładnie wyeksponować naszą szyję, natomiast nie może być za głęboki, co już byłoby niezgodne z biznesowym dress codem. Nasz stój ma nie rozpraszać drugiej strony, ma nam pomagać w prowadzeniu rozmów, negocjacji" - podkreśla. "Kolejną rzeczą jest rękawek, on też nie jest za długi. Jeżeli zakładamy marynarkę, zbyt długi rękaw mógłby się podwijać, uciskać" - dodaje.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest tkanina. Panie, które cały dzień spędzają w biurze i jeszcze obowiązuje je dress code, powinny zwracać uwagę na materiały, z jakich są wykonane ich ubrania. "Jeżeli mamy ubrania uszyte z materiałów naturalnych, które są wyprodukowane bez dodatku ostrej chemii, mamy dużo większy komfort noszenia ich, a szczególnie przez cały dzień" - podkreśla Główka. (PAP Life)

autorka: Monika Dzwonnik

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje