Reklama

Reklama

Brafitterka: Tyle ile kobiet, tyle rodzajów biustów

Poszukiwania idealnego biustonosza należy zacząć od konsultacji z ekspertem i nie kierować się tym, co się nam podoba na wieszaku. "Tyle ile kobiet, tyle rodzajów biustów" - mówi PAP Life brafitterka Agnieszka Jabłońska. Dodaje, że do łask wraca biała bielizna.

Od czego zacząć poszukiwania idealnego biustonosza?

- Od konsultacji z ekspertem. Widziałam już tyle kobiecych piersi, że niejeden mężczyzna mógłby mi pozazdrościć i powiem, że tyle, ile kobiet na świecie, tyle rodzajów biustów. Największym błędem jest to, że wchodząc do sklepu same chcemy wybrać sobie biustonosz. To tak, jakby najpierw pójść do apteki, wybrać leki i dopiero potem iść do lekarza. Tak samo jest z bielizną - wchodząc do sklepu najpierw należy oddać się w ręce eksperta. Nie oglądać bielizny na wieszakach, bo wtedy nie wiemy, jaka jest rozciągliwość materiału, jaka konstrukcja, jaki rozmiar, jaka głębokość miski - co więcej, każda firma te wszystkie parametry ma inne. To ekspert ma się na tym znać, a nie my, jako klient. Wchodzimy do przymierzalni i to ekspert podaje nam wszystko w naszym rozmiarze i z każdej marki, którą chcemy przymierzyć.

Reklama

A jeśli prezentowany na wieszaku model bardzo nam się podoba?

- Może się okazać, że w ogóle nie jest na nasz biust - nie na nasz kształt biustu, nie na naszą kondycję biustu - i będzie nam przykro, że wybrałyśmy coś, co na nas nie leży, a szalenie nam się podoba. Dlatego lepiej wybrać to, co ładnie na nas leży i co nam ten biust kształtuje. Wreszcie to, co wtedy bardziej się nam podoba niż to, co podoba nam się wizualnie, ale niekoniecznie leży na naszym biuście.

Niegdyś panowało przekonanie, że pod białą bluzkę powinno zakładać się biały biustonosz.

- Teraz biała bielizna w ogóle wraca do łask. Jednakże pod białą bluzkę sugerowałabym założenie biustonosza w kolorze najbardziej zbliżonym do koloru naszej skóry. Nasze ciało nie jest stricte białe. Biały kolor bardzo obija się od naszego ciała, więc pod białą bluzką bardzo go widać - nawet połączenia haftek. Bezpieczniej będzie zdecydować się na kolor cielisty, tzw. ciasteczkowy, szarości, róże, w zależności od tego, jakie kobieta ma ciało. Chyba, że mamy zamierzony cel, że bielizna ma ozdobne elementy, które mogą wystawać spod koszuli.

A czarny biustonosz pod cienkimi czarnymi ubraniami? Też może prześwitywać.

- Czarny kolor ma zupełnie inny kontrast, czarna bielizna nie odbija się tak od naszego ciała jak biała, która bardziej kontrastuje z naszym ciałem. Cielistego nie będzie w ogóle widać spod żadnej rzeczy - nawet czarnej bluzki.

Jak jest w przypadku biustonosza sportowego?

- To jest przykład biustonosza, który zupełnie inaczej dobiera się niż zwykłą bieliznę. Sportowe staniki są ciaśniejsze pod biustem, też mają różne rozmiary miseczek. Więc tu również należy oddać się w ręce eksperta. Biustonosz sportowy bardziej przylega do ciała - dociska pierś do klatki piersiowej po to, by włókna piersi się nie wyciągały. Sportowy stanik ma zapobiegać wyciąganiu włókien podczas biegania, podczas bardziej intensywnego ruchu, niż, gdy kobieta tylko chodzi. Równie dobrze sprawdzi się podczas zabawy z dziećmi czy kiedy się pochylamy. Jeżeli będziemy ćwiczyć i będziemy wyciągać pierś to później biust będzie brzydko wyglądał w bieliźnie, w której chodzimy, na co dzień. Chodzi o to, żeby zapobiec wyciąganiu się biustu, zapobiec grawitacji.

Agnieszka Jabłońska - ekspertka profesjonalnego doboru bielizny

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy