Reklama

Reklama

Czytać kod ubioru

Dorota Wróblewska, twórczyni oraz producentka Warsaw Fashion Street, New Look Design, tłumaczy proporcje pomiędzy sztuką i użytkowością w świecie mody. Mówi także, dlaczego mieszkańcy Warszawy tworzą pozbawioną gustu, sztuczną estetycznie ulicę. I co można zrobić, by to zmienić.

Jak wyglądam?

Reklama

Dorota Wróblewska: Dżinsy i czarny T-shirt? Na luzie. Sportowo; jak koledzy mojej córki. Pasuje ten styl do pana, a to ważne.

Dwie godziny przyglądałem się dzisiaj młodym ludziom na ulicy. To najbardziej popularny wśród nich strój. Uznawany za prosty, w miarę uniwersalny i jednocześnie modny. Ale wahałem się, czy nie założyć garnituru.

DW: Jakiego?

Średniej klasy.

DW: Garnitury średniej klasy mogą wyglądać bardzo dobrze i można je zakładać na najbardziej wykwintne uroczystości pod warunkiem, że dobierze się do nich odpowiednie buty. Dobre, wysokiej jakości; nie należy na nich oszczędzać. Brak przywiązywania wagi do obuwia może zadziałać również w odwrotnym przypadku. Jeśli do drogiego, naprawdę eleganckiego i stylowego garnituru ktoś założy byle jakie buty, to cały będzie wyglądał byle jak. Dobrze, że nie zdecydował się pan na garnitur, bo by się nam gorzej rozmawiało.

Skąd Pani wie?

D.W.: Nie jest pan typem garniturowego pingwina, mam rację?

Zastanawiałbym się ciągle, czy mi się koszula powyżej paska nie fitoli.

D.W.: Od razu rzuca się to w oczy w pana kodzie ubioru. Można dzięki niemu określić, co kto lubi i jaki ma stosunek do wielu dziedzin życia. Ostatnio okazało się, że na 10 osób trafnie potrafię odszyfrować kod ubioru w 9 przypadkach. Pan na przykład ma bałagan na biurku, bo lubi pan go mieć i niezwykle irytują pana ci, którzy na siłę chcą go usunąć. Mam rację?

Niech Pani nie zapomina, że zostaje jej 10 proc. szans na ewentualne pudło.

D.W.: Zaryzykuję. Nie jest pan pedantem.

Nie jestem. Bałagan na biurku to fakt.

D.W.: W kodzie ubioru zawiera się stosunek do świata oraz podstawowe cechy charakteru. Prowadzę zajęcia z autoprezentacji w warszawskiej Podyplomowej Szkole Biznesu i studenci pytają mnie o zależność ubioru i możliwości sprzedaży. Jest ona ogromna. Stosując zasady kodu ubioru można zaprezentować siebie w bardzo korzystny sposób. Związek pomiędzy sposobem ubierania się a sukcesem życiowym jest gigantyczny. Umiejętne dopasowanie stylu do osoby ma wartość fundamentalną.

Styl musi być modny.

D.W.: Powinien.

Dowiedz się więcej na temat: rzeczy | świat | dżinsy | czarny | moda | Warsaw Fashion Street | fashion

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje