Reklama

Reklama

Dolce & Gabbana - duet idealny

Kobieta powinna być zawsze kobieca i uwodzicielska. Tak brzmi niezmienny od lat manifest wielkiego duetu projektantów - Domenico Dolce i Stefano Gabbany.

I choć przez lata ich wspólnej działalności zmieniały się przecież trendy i inspiracje, to projekty pary Włochów są dość jednorodne stylistycznie i chyba w tym właśnie tkwi ich siła. Ubrania D&G to wygoda, klasa, snobizm i ogromny ładunek seksapilu w dobrym wydaniu. Na to zawsze znajdą się niezawodni klienci z grubym portfelem.

Zgrany tandem

Projektanci rozpoczęli współpracę w 1985 roku i odtąd niezmiennie pozostają na szczycie jeśli chodzi o włoskich designerów. Na fali popytu na swą wytwórczość, stworzyli dwie główne linie: Dolce&Gabbana - ekskluzywną, tę dla najzamożniejszej klienteli oraz- D&G- tańszą, bardziej młodzieżową kolekcję.

Reklama

Dziełem Stefano i Domenico jest również rozbudowana linia dodatków takich jak m.in. biżuteria, okulary oraz torebki a także linia kosmetyków wśród których szczególnie perfumy cieszą się ogromną, wciąż niesłabnącą popularnością.

Dla kobiecych kobiet

Projektantów na tle innych twórców mody wyróżnia sposób patrzenia na kobietę. Włosi nie projektują dla wychudzonych androgynicznych istot. Ich projekty są głównie skierowane do prawdziwych kobiet posiadających zmysłowe krągłości.

Prywatnie idolką i wielką przyjaciółką duetu jest Madonna. Projektanci podziwiają też kunszt i urodę Sophii Loren i Anny Magnani.

Typowy projekt duetu to np. dopasowana, drapieżna krótka sukienka eksponująca dekolt lecz uwodząca również romantycznymi falbanami. Ulubione kolory przewijające się w kolekcjach designerów to m.in. beże, odcienie ecru, błękity, karmelowe brązy. Początkowo była to podobno głównie czerń - symbol sycylijskich gangsterów ale i chłopów.

Mężczyzna według D&G

Zbyt rzadko również wspomina się o wspaniałych kolekcjach dla mężczyzn projektu Dolce i Gabbany, w których każdy zestaw ubrań a nawet ich mały detal jest mistrzowsko skrojony i perfekcyjnie odszyty.

Ich pasją jest niewątpliwie historia ubioru, z której twórczo czerpią pełnymi garściami. Garnitury wzorują na dziewiętnastowiecznych surdutach, zaś całą kolekcję z 2006 roku poświęcili epoce Napoleona.

Gwiazdy kochają D&G

Dolce & Gabbana są niezwykle popularni i cenieni przede wszystkim w Hollywood; projekty Włochów nosiły już m.in. Madonna, Monica Bellucci, Isabella Rossellini i Kylie Minogue oraz wiele innych gwiazd.

Dolce i Gabbana ubrali również Fergie i jej męża w dniu ich ślubu. Na niemal każdej wielkiej zagranicznej gali mnóstwo aktorów i piosenkarzy wybiera ubiór sygnowany właśnie metką duetu.

O sukcesie Włochów może świadczyć fakt, iż są oni jedną z niezwykle często podrabianych marek odzieżowych, poczynając od tandetnych złotych pasków do spodni z bazaru, bijących po oczach ogromnym D&G, kończąc na fałszerstwach dużo większego kalibru. Niektóre tego typu okazy znaleźć można na stronie www.allekicz.pl.

W 2009 roku głównie z powodu astronomicznych cen swoich ubrań i dodatków stali się jednymi z pierwszych ofiar kryzysu. Sprzedaż w ich sklepach znacznie spadła. Jednak najnowszym pomysłem duetu projektantów jest uczynienie popularnej piosenkarki Rihanny twarzą swojej marki.

Wcześniej ten zaszczyt spotkał m.in. Scarlett Johansson i Madonnę. Prywatnie projektanci przez wiele lat pozostawali parą. Jednak w 2005 roku oddzielili swoje życie prywatne od zawodowego i podobno obecnie są już tylko przyjaciółmi i partnerami w biznesie.

Daria Woszczatyńska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje