Reklama

Reklama

Fokus na detal: Kołnierzyk

Naszyjniki w kształcie kołnierzyków podbiły serca gwiazd i z nudnego elementu garderoby przekształciły się w dekoracyjny detal i część biżuterii.


Błyszczące metalowe kołnierzyki noszone jako naszyjnik odniosły sukces, ale kołnierzyk jako taki też toruje sobie drogę w modowym świecie i powoli wraca do łask.

Przez wiele lat był traktowany po macoszemu - kojarzył się z ugrzecznionymi bluzkami odpowiednimi na szkolną akademię. Na wybiegach królowały głębokie dekolty i wycięcia nie pozostawiające zbyt wiele dla wyobraźni. A jednak w zeszłym sezonie skromne bluzki zapięte pod samą szyję wykończone klasycznym kołnierzykiem pojawiły się w kolekcjach kilku projektantów. Wkrótce okazało się, że  to niezwykle inspirujący element garderoby i tej jesieni "wariacje na temat" posypały się jedna za drugą.

Reklama

Okazało się, że kołnierzyk ma się tak dobrze, że może funkcjonować osobno - i to nie tylko ten metalowy, pełniący funkcje naszyjnika, ale też ten z materiału,  wykończony koronką, haftem richelieu  lub koralikami.

Chce przyciągać uwagę i grać pierwsze skrzypce. Staje się kołnierzykiem podwójnym a nawet potrójnym, podkreślając swoją wagę.

Może występować jako element bluzki lub samodzielnie.  Przykuwa wzrok różnorodnymi wzorami i fakturami użytych materiałów. Multiplikuje się i powiększa.

Dzięki różnorodnym aplikacjom nabiera coraz bardziej biżuteryjnego charakteru...

 

.... By w końcu przewyższyć bogactwem zdobień eleganckie kolie.

Nie pozwala się zdominować nawet szalikowi i wierzchnim okryciom.

 Ewoluuje w końcu do form łączących klasyczne założenia z awangardową formą.

Jest więc w czym wybierać i warto zwrócić uwagę na ten element już teraz ponieważ jest to świeży trend, który z pewnością będzie się rozwijał i potowarzyszy nam przez kilka najbliższych sezonów.

 Iza Grelowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy