Inne spojrzenie na bukiet ślubny
Każda panna młoda biorąc ślub chciałaby wyglądać i czuć się wyjątkowo. Starannie dobiera suknie, makijaż, buty, dodatki. Stara się aby jej wizerunek był niebanalny, oryginalny, niepowtarzalny, ale co zrobić z bukietem?
Inspiracją do powstania tego bukietu ślubnego była damska torebka. Element nieodłączny w codziennej damskiej garderobie. Ciepłe, w brzoskwiniowym kolorze róże świetnie komponują się z kremowo-czekoladową tasiemką, która stanowi bazę torebki. Pomiędzy różami wkomponowano owocostany dziurawca oraz delikatne listki ruskusa, uwydatniając w ten sposób barwę róż. Owoce dziurawca zostały również nanizane na cienkie ozdobne druciki, które swobodnie spływają z jednej strony torebki.
Nietuzinkowym rozwiązaniem może być powyższa forma bukietu ślubnego. Starannie wyklejona kwiatostanami zatrwianu kula stanowi bazę ozdoby. W górnej części zostały zakomponowane kwiaty storczyka phalenopsis, zielone koszyczki kwiatowe santini oraz nakrapiane drobne liście ceropegii, której pędy stanowią również tzw. ogon.
Inspiracją do tego typu bukietu było berło królewskie. Do konstrukcji ze złotego drutu zostały przymocowane kwiaty storczyka cymbidium w ciepłym miodowym kolorze. Całość zwieńczona jest dużym kryształem w formie łezki. Pomimo niezbyt wielu elementów zwłaszcza kwiatowych bukiet jest elegancki i unikatowy.
Powyższe bukiety to tylko kropla w morzu. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i sprawnych rąk florysty. Pamiętajmy tylko o zasadzie, że bukiet ślubny ma być dodatkiem podkreślającym urodę panny młodej, a nie elementem dominującym.
Ekspert portalu abcslubu.pl Mateusz Mąka ze Studia Florystycznego Lucyny Koźmińskiej-Pałki