Reklama

Reklama

Instytut Pantone ogłosił, jakie będą kolory 2021 roku

Szary i rozświetlający żółty – oto barwy, które zdaniem ekspertów Pantone będą dominować w nadchodzącym roku. Ważne jest to, że wybrano dwa - a nie jak to ma zwykle miejsce - jeden wiodący kolor. Ten mariaż barw symbolizuje siłę i nadzieję, które są trwałe i budujące – uzasadniają swój wybór eksperci Pantone. Ich decyzja będzie miała wpływ na to, jakie akcenty kolorystyczne będziemy mogli obserwować w ciągu nadchodzących 12 miesięcy, zarówno w modzie jak i designie.

- Szary i rozświetlający żółty to dwa niezależne kolory, które podkreślają, jak różne elementy współpracują ze sobą. Praktyczny i solidny jak skała, ale jednocześnie otulający szary oraz przywodzący na myśl siłę i radość żółty, połączone ze sobą zapowiadają coś słonecznego i przyjaznego, mają dawać nadzieję - tak tłumaczy wybór kolorów roku 2021 dyrektor Instytutu Pantone Leatrice Eiseman.

Reklama

Rozświetlający żółty (w terminologii Pantone nosi nazwę Illuminating Yellow) to jasny i wesoły odcień żółtego, dodający energii, rozgrzewający, przywodzący na myśl słońce. Z kolei szary (Ultimate Grey) jest symbolem solidnych i niezawodnych elementów, które są wieczne i stanowią mocną podstawę. Kolory kamyków na plaży i naturalne elementy, których wyblakły odcień podkreśla zdolność przetrwania próby czasu. Ultimate Grey to odcień szarości, który ma wzbudzić w nas opanowanie oraz poczucie stabilności.

Od ponad 20 lat Pantone wpływa swoimi wyborami na rozwój produktów i decyzje zakupowe w wielu branżach, w tym w modzie i wzornictwie przemysłowym. Proces wyboru Pantone Color of the Year wymaga przemyślanej analizy trendów. Aby co roku dokonywać wyboru, eksperci z Pantone Color Institute przeczesują świat w poszukiwaniu nowych tendencji i nurtów. Badają również nastroje społeczne, które ostatecznie przekładają się na wybór jednego dominującego trendu kolorystycznego. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje