Reklama

Jak dobrać kolor stroju kąpielowego do karnacji?

Wybierając strój kąpielowy należy zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni rozmiar oraz fason, ale także na kolorystykę kostiumu. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak dobrać kolor stroju kąpielowego do karnacji, sprawdź nasze porady i wskazówki.

Podstawowy podział karnacji

Stworzyliśmy krótki poradnik, który umożliwi każdej kobiecie dobór odpowiedniego koloru stroju kąpielowego. Zacznijmy jednak od podziału karnacji na cztery podstawowe rodzaje:

1. Karnacja porcelanowa, niemal biała: twoja skóra jest bardzo jasna, a słońce może ją podrażniać. Twoim naturalnym kolorem włosów jest blond lub rudy. 

2.Karnacja jasna, którą trudno opalić: twoja skóra jest jasna, a włosy są koloru brązowego lub wpadają w blond. Słońce sprawia, że skóra staje się lekko zaróżowiona i zdarzają ci się poparzenia słoneczne. 

3. Karnacja oliwkowa, która łatwo się opala: twoja karnacja wpada w odcień złotawy lub oliwkowy, a twoje włosy są jasnobrązowe. Nawet jeśli na początku opalania skóra staje się czerwona, to później brązowieje.

Reklama

4.Karnacja śniada i ciemna: twoja skóra ma ciemny kolor, a włosy są brązowe lub czarne. Łatwo się opalasz, a poparzenia słoneczne niemal się nie pojawiają. 

Pamiętaj o tym, że w przypadku karnacji porcelanowej lub jasnej, powinnaś używać kremów z wysokim filtrem UV. To rozwiązanie zapewni ci nie tylko ładny kolor opalenizny, ale także pomoże ochronić skórę. WJeśli masz karnację oliwkową lub śniadą, możesz używać kremów ze średnim lub niskim filtrem UV. 

Jak dobrać kolor stroju kąpielowego?

Strój kąpielowy powinien zostać dobrany nie tylko do wzrostu i sylwetki, ale także do karnacji. W ten sposób będziesz prezentować się pięknie na plaży i na pewno zrobisz wrażenie na swojej rodzinie i znajomych. Wybierając model kostiumu kąpielowego, warto sprawdzić ofertę dostępną na stronie Gatta.

Jak dobrać kolor stroju kąpielowego do karnacji?

1.Karnacja porcelanowa: wybierz taki kolor kostiumu, który kontrastuje z karnacją, na przykład czarny, granatowy, wpadający w ciemną zieleń. Powinnaś unikać kolorów takich jak biel, żółć, pomarańcz, ponieważ te barwy sprawią, że skóra będzie wyglądać na jeszcze bledszą. Możesz zdecydować się na czarny, dwuczęściowy kostium.

2.Karnacja jasna: zdecyduj się na ciemne, kontrastowe kolory strojów kąpielowych, na przykład granat, czerń, czerwień, zieleń. Pamiętaj, że jeśli trochę się opalisz, możesz wybrać także inne kolory kostiumów, na przykład strój różowy, koralowy lub niebieski. Dobrym pomysłem może być wybór czerwonego, dwuczęściowego stroju kąpielowego w stylu marynarskim. 

3.Karnacja oliwkowa: na początku wakacji, gdy dopiero zaczynasz się opalać, możesz postawić na ciemniejsze barwy, natomiast po kilku dniach kąpieli słonecznych wybierz kolory neonowe, a także nude. Świetnym wyborem będzie kostium kąpielowy tankini w kolorze turkusowym. 

4. Karnacja śniada, ciemna: w przypadku ciemniejszej skóry na plaży świetnie prezentują się kolory takie jak biel, pastelowy oraz żółć. Możesz próbować różnych kontrastów i dopasować je do własnych preferencji. Spróbuj także kolorów fluorescencyjnych i zaszalej modowo. 

Pamiętaj, że na rynku możesz znaleźć naprawdę szeroki wybór kostiumów kąpielowych w zróżnicowanych kolorach oraz fasonach. Wybierz taki model, który jest odpowiedni do twojej karnacji i sylwetki, a także sprawia, że jest ci w nim wygodnie. 

materiały promocyjne partnera
Dowiedz się więcej na temat: strój | lato | woda | sylwetka | kostium | sklep | kolor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama