Reklama

Reklama

Jak nosić pasek?

Pasek to dodatek, który ma wielką moc. Może pomóc stworzyć ci piękną stylizację, albo wszystko zepsuć . Sprawdź, jak go nosić.

Chociaż pokutuje przekonanie, że pasek po prostu ściśnie i wyszczupli talię, nie zawsze się to sprawdza. Mocne spętanie się paskiem nie pomoże ujarzmić nadmiaru ciałka, a efekt może być wręcz przeciwny.

Pasek przyciąga wzrok i akcentuje miejsce, w którym jest założony. Pasek, zwłaszcza w kolorze kontrastującym z resztą stroju, jest linią poziomą a zatem... poszerza. Warto o tym pamiętać.

Pasek w pasie

Masz wyraźnie zaznaczoną talię? Podkreślaj ją paskiem jak najczęściej. Jeśli jesteś drobnej budowy ciała, wybieraj wąskie paski. Jeśli jesteś wysoka, możesz śmiało nosić duże paski w kontrastowych kolorach. Niskie panie powinny pamiętać o tym, że kolorowy pasek podzieli sylwetkę na dwie części i tym samym ją skróci.

Reklama

Jeżeli masz figurę typu gruszka lub kręgiel, noś cienki pasek w najwęższym miejscu talii. Ten trick pomaga optycznie skorygować figury o zbyt długim tułowiu i krótkich nogach.

Jeśli nie masz wyraźnie zaznaczonej talii (np. figura typu prostokąt), połącz pasek noszony w pasie z elementami, które optycznie powiększą twoje biodra: baskinkami, falbankami, rozkloszowanymi lub trapezowymi spódnicami, rozszerzanymi spodniami. Pamiętaj, aby ubrania lekko luźne - pasek będzie wtedy nadawał kształt.

Jeśli lubisz paski w jaskrawych kolorach, możesz zastosować następujący trick: pasek o intensywnej barwie zapinasz w talii, na to zakładasz rozpiętą, ciemną marynarkę lub żakiet. Krótka, pozioma, jaskrawa linia przyciąga wzrok i sprawia wrażenie, że talia jest wąska. Oczywiście, aby magia działała nie możesz zdjąć, ani zapiąć marynarki.

Nie noś paska w tym miejscu jeśli: masz duży brzuch - pasek na jego czubku tylko przyciągnie wzrok.

W stylu empire

Pasek noszony pod biustem jest idealnym rozwiązaniem dla pań o dużych piersiach i sporym brzuszku. Pozwala ładnie podkreślić i wyeksponować biust i zaakcentować najwęższy punkt tułowia. Luźniejszy materiał poniżej paska pomoże zamaskować wszelkie niedoskonałości: duży brzuch, brak talii, dysproporcje sylwetki.

To także dobre rozwiązanie dla pań, o krótkich nogach.

Nie noś paska w tym miejscu jeśli: masz figurę klepsydry - są o wiele lepsze rzeczy, jakie możesz zrobić ze swoją doskonałą sylwetką.

Pasek na biodrach

To bardzo modny i atrakcyjny sposób noszenia paska. Idealne miejsce trzeba dobrać indywidualnie, ale zazwyczaj najlepiej wyglądają paski noszone na wysokości kości biodrowej. Idealnie sprawdzają się paski profilowane - nieco obniżone z przodu. Kolor paska noszonego na biodrach nie powinien bardzo kontrastować z resztą stroju (można sobie na to pozwolić w przypadku pasków noszonych w talii).

Pasek noszony na biodrach do luźnej bluzki pomoże ukryć lekki brzuszek i brak wcięcia w talii oraz podkreśli biodra.

Nie noś paska w tym miejscu jeśli: masz krótkie nogi, długi tułów - pasek optycznie podkreśli te cechy; masz duży brzuch - pasek pod brzuchem podkreśli jego krągłość.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy