Jak odpowiednio dobrać biustonosz?
Idealnie dobrany biustonosz to najlepsza droga do dobrego zdrowia, perfekcyjnego wyglądu i psychicznego komfortu wiążącego się z wygodą i nienaganną samooceną. Jeśli do zakupu bielizny podejdziesz profesjonalnie i zadbasz o kilka kluczowych detali, pięknie wymodelujesz dekolt i odciążysz kręgosłup, a tym samym pozytywnie wpłyniesz na całą swoją sylwetkę. Nie wspominając już o tym, że unikniesz bolesnego wbijania się fiszbin w piersi czy ich - często trwałej - deformacji i będziesz czuć się w swoim ciele doskonale. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze biustonosza i jak z morza ofert wyłowić dla siebie fason idealny.
Biustonosz idealny
Dobrze dobrany biustonosz to gwarant tego, że w każdym stroju będziesz prezentować się bez zarzutu. Jeśli będzie za luźny w obwodzie, nie podtrzyma piersi. Ten ze zbyt małymi miseczkami sprawi, że piersi będą wyglądały na zdeformowane.
Kluczowe kryteria
* Biustonosz idealny spełnia trzy kryteria: dobrze podtrzymuje biust, pięknie modeluje dekolt i gwarantuje komfort noszenia.
* Dobrze dobrany biustonosz to taki, którego nie musisz ciągle poprawiać albo obawiać się, że się przesunie i twoje piersi wymkną się poza wyznaczony obszar.
* Przed zakupem zawsze przymierz biustonosz. Opis na metce nie zawsze jest odzwierciedleniem rzeczywistych rozmiarów bielizny i w danym fasonie możesz ani nie wyglądać dobrze, ani nie czuć się perfekcyjnie.
* Pamiętaj, że lepiej mieć jeden dobrze dopasowany biustonosz niż kilka kupionych przypadkowo.
Sprawdź rozmiar miseczek
Zanim zdecydujesz się na kupno konkretnego fasonu, sprawdź, jaki rozmiar nosisz. Kluczowa jest wielkość miseczki i obwód w biuście i pod biustem. Biustonosze produkuje się w rozmiarach miseczki od A do KK i od 60 do 110 w obwodzie.
Jaki fason biustonosza wybrać?
Każdy fason stanika ma nieco inną konstrukcję i kształt misek. Przymierz kilka i wybierz ten, w którym będziesz prezentować i czuć się dobrze.
Dla kobiet o małych piersiach
Kobiety o małych piersiach powinny postawić na biustonosz typu '''plunge'' z umieszczonymi na środku fiszbinami. Fason odpowiednio uformuje piersi i nieco wypchnie je do przodu. Dobrym wyborem będzie też ''half cup'', który uniesie i wyeksponuje biust. Pamiętaj, że ''push-up'' może spłaszczyć biust, dlatego nie trzymaj się kurczowo tego rozwiązania.
Dla kobiet o dużych piersiach
Panie o dużym biuście ( jest on znacznie cięższy i obciąża kręgosłup) powinny zadbać o to, aby biustonosz miał odpowiednio duże miseczki i dobrze podtrzymywał piersi. W ich przypadku warto postawić na "balkonetkę" lub „full cup”. Obydwa ładnie wymodelują i jednocześnie zakryją piersi.
Dla kobiet o szeroko rozstawionych piersiach
Jeśli twoje piersi są szeroko rozstawione, powinnaś postawić na modele ''plunge'' lub ''push-up'. Obydwa fasony sprawią, że piersi nie będą "chowały się" pod pachami.
Dla kobiet o szeroko rozstawionych piersiach
Panie z piersiami blisko osadzonymi powinny postawić na model typu ''plunge''. Fiszbiny umieszczone z przodu nie będą wbijać się w piersi.
Zanim kupisz biustonosz, uwzględnij kilka kryteriów:
* Sprawdź szerokość ramiączek. Jeśli wrzynają się w ciało, wybierz stanik z węższym obwodem.
* Odpowiednio dobierz miseczki. Lepiej wybrać fason z mniejszym obwodem, ale większą miską, a nie odwrotnie.
* Fiszbiny powinny sprawiać, że biust będzie odpowiednio podtrzymany. Dobieraj modele, które będę miały odpowiednio zabudowane miseczki, zwłaszcza po bokach.
Jak mierzyć obwód pod biustem?
Przed zakupem bielizny dokładnie sprawdź swój rozmiar. Zmierz centymetrem obwód pod biustem. Zadbaj o to, abyś mogła swobodnie oddychać. Pamiętaj, że rozmiar obwodu zaokrąglamy. (Rozmiary produkowanych biustonoszy uwzględniają pięciocentymetrowe odstępy. Przykładowo rozmiar 82 zaokrąglamy do 80, a 84 - do 85).
Jak mierzyć obwód w biuście?
Na koniec należy zmierzyć obwód w biuście. Zadbaj o to, aby centymetr przylegał luźno i był umieszczony na tej samej wysokości - zarówno na klatce piersiowej, jak i na plecach - oraz uwzględniał najszersze miejsca biustu.